USG owulacyjne

Opis usługi

USG owulacyjne wykonywane jest w celu określenia dnia owulacji. Można wykonywać je w trakcie naturalnych starań o ciążę, jak również w procesie diagnostyki i leczenia niepłodności.

Celem badania jest ocena wzrostu i pękania pęcherzyka Graffa z komórką jajową. Dzięki badaniu lekarz może określić najbardziej dogodny termin do inseminacji lub pobrania komórek jajowych do procedury in vitro.

Jak przebiega monitorowanie owulacji

Zazwyczaj od 10 dnia cyklu, co 2-3 dni wykonuje się badanie USG transwaginalne (przez pochwę) oceniając wzrost pęcherzyka Graafa, jego pękanie oraz wzrost endometrium.

U kobiet rozpoczynających przygotowania do in vitro, monitoring owulacji kończy się w momencie kiedy pęcherzyk Graffa osiągnie pożądaną wielkość.

Przygotuj się

W dniu badania

Przed badaniem opróżnij pęcherz.

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

Cennik

Najczęściej zadawane pytania

Badanie wraz z przygotowaniem trwa 5-10 minut.

Przeciwwskazaniem może być ostre zapalenie narządów miednicy mniejszej lub obfite krwawienie.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak