USG piersi

Opis usługi

USG piersi jest badaniem profilaktycznym zalecanym kobietom między 25 a 45 rokiem życia. W tym wieku  pierś ma gęstszą strukturę, gdyż posiada więcej tkanki gruczołowej. Dlatego też ewentualne zmiany w piersi będą lepiej widoczne w badaniu USG niż w mammografii.

Regularnie przeprowadzane badania raz w roku dadzą Ci pewność, że Twoje piersi są zdrowe! 

Kiedy powinnaś wykonać USG piersi

  • profilaktycznie - raz w roku
  • kiedy czujesz ból,
  • jeśli wyczujesz zmianę podczas samobadania,
  • gdy zauważysz wyciek wydzieliny z brodawki sutkowej,
  • jeśli stosujesz hormonalną terapię zastępczą.

Nie ma wymówek - na badania piersi trzeba znaleźć czas! To kwadrans, raz na rok. W Salve Medica USG piersi zrobisz również po godzinie 16:00 lub w sobotę. Nie musisz więc brać dnia wolnego w pracy. Wciśnij zdrowie w swój harmonogram!

Na czym polega badanie USG

Nietoperz i aparat do badań USG wykorzystują fale do zobrazowania otaczającej przestrzeni. Nietoperz dzięki wysyłaniu fal wie, gdzie znajduje się przeszkoda - używa echolokacji do "diagnozowania otoczenia".

Ultrasonograf emituje fale ultradźwiękowe, które odbijają się od naszych tkanek i tworzą obraz na ekranie. Badanie USG nie boli, jest bardzo dokładną i szybką metodą diagnostyczną.

Jak przebiega badanie USG piersi

Najlepiej wykonać badanie w pierwszej połowie cyklu miesiączkowego.

USG to bardzo skuteczna, bezbolesna metoda diagnostyczna, pozwalająca na uzyskanie obrazu przekroju badanego narządu. Wykrywa zmiany w piersiach o wielkości już od 3-5 mm. Badanie odbywa się w pozycji leżącej. Lekarz za pomocą głowicy przykładanej do piersi wykonuje ruchy, dzięki którym obserwuje zmieniający się obraz na monitorze. Na tej podstawie stawia diagnozę.

Wynik badania otrzymasz na wizycie w postaci opisu lekarskiego wraz ze zdjęciem.

W celu zapewnienia komfortu podczas badania, w gabinecie można skorzystać z chusteczek odświeżających.

Przygotuj się

W dniu badania

Przed badaniem nie używaj dezodorantu, talku, balsamu ani kremu.

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

Cennik

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak