USG preluksacyjne - stawów biodrowych u niemowląt

Opis usługi

Badanie USG stawów biodrowych u niemowląt diagnozuje dysplazję stawu biodrowego. Gdy po narodzinach lekarz nie stwierdzi  niczego niepokojącego, wykonywane jest po ukończeniu przez dziecko 6. tygodnia, ale przed ukończeniem 12. Jeśli jednak odkryje patologię, należy je wykonać jak najwcześniej by podjąć odpowiednią rehabilitację.

Badanie trwa krótko i jest bezbolesne. Na skórę bioder lekarz nakłada specjalny żel, który ułatwia przenikanie fal ultrasonograficznych przez skórę i wodzenie po niej głowicą.

Jeżeli nieprawidłowość  jest nieznaczna, lekarz zaleci tzw. szerokie pieluchowanie, które ma za zadanie utrzymać nóżki niemowlęcia szeroko rozwarte. Rodzice mogą też pomóc maluchowi nosząc go okrakiem w chuście lub na biodrze.

Stwierdzona przez lekarza rozwojowa dysplazja wymaga stosowania  ortezy, która pomaga w odpowiednim kształtowaniu stawów biodrowych. Ma ona za zadanie utrzymać nogi dziecka w odwiedzeniu na boki i odpowiednim zgięciu w stawach biodrowych i kolanowych. Konsekwentne przestrzeganie zaleconej terapii, gwarantuje sprawność przez resztę życia.

Przygotuj się

W dniu badania

Weź ze sobą dwie pieluchy tetrowe lub flanelowe żeby zapewnić higienę maluszkowi.

Zadbaj o komfort dziecka, by przed badaniem było wyspane, najedzone i miało suchą pieluszkę.

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

Zabierz książeczkę zdrowia dziecka.

Najczęściej zadawane pytania

Wizyta trwa 10 -20 minut.

Nie ma przeciwwskazań do badania USG, można je wykonywać u dzieci w każdym wieku. Istnieje możliwość powtarzania badań, np. podczas monitorowania postępów leczenia.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak