USG przezciemiączkowe

Opis usługi

USG przezciemiączkowe jest wykonywane tylko u małych dzieci, u których ciemiączko nie jest skostniałe i fale ultradźwiękowe mogą przez nie przeniknąć. Badanie pozwala na bezbolesne i bezpieczne zbadanie struktury mózgu, jam mózgu i naczyń krwionośnych w jego obrębie. Lekarz kieruje na USG przezciemiączkowe gdy podejrzewa się u niemowlęcia różnego rodzaju problemy neurologiczne lub po urazie. Czasem rutynowo wykonuje się je u wcześniaków i dzieci z bardzo dużą masą urodzeniową.

Podczas badania maluszek jest pod opieką rodzica, który może je uspokoić i w ostateczności trzymać go na rękach. Na ciemiączko nakładany jest żel zwiększający przewodzenie fal ultradźwiękowych, który przez chwilę może być chłodny i powodować dyskomfort. Lekarz przykłada do ciemiączka głowicę i delikatnie nią porusza by uwidocznić wnętrze czaszki. Wynik dostępny jest od razu jednak powinien być skonsultowany z lekarzem prowadzącym.

Przygotuj się

W dniu badania

Zadbaj o dobre samopoczucie dziecka, żeby było wyspane, najedzone, przewinięte. Zabierz jego ulubioną zabawkę, kocyk lub smoczek.

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

Cennik

Najczęściej zadawane pytania

Wizyta trwa 20 -30 minut.

Nie ma przeciwwskazań do badania USG, jest ono bezbolesne, można je wielokrotnie powtarzać.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Poradnik

Neurologia - wąska specjalizacja o szerokim spektrum działania

Neurologia jest dziedziną medycyny zajmującą się diagnozowaniem oraz leczeniem schorzeń związanych z nieprawidłowościami czynnościowymi oraz urazami oraz urazami ośrodkowego lub obwodowego układu nerwowego. I choć z pozoru obszar działania lekarzy neurologów wydaje się wąski, to mnogość schorzeń, towarzyszących im objawów oraz zawiłości diagnostyczne sprawiają, że neurologia okazuje się być specjalizacją o… szeroki spektrum działania.

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak