USG szyi - ślinianki, tarczyca, węzły chłonne

Opis usługi

W badaniu USG szyi diagnozowane są ślinianki, tarczyca i węzły chłonne. Jest to badanie obrazowe, które wykorzystuje fale akustyczne o wysokiej częstotliwości do oceny stanu, wielkości i położenia narządów. Wykonuje się je po to, by ocenić stan pacjenta i podjąć decyzje na temat dalszego leczenia lub profilaktyki. Badanie jest zalecane, gdy u pacjenta:

  • obecne są dolegliwości bólowe szyi oraz sąsiednich narządów,
  • wyczuwalne są guzki w obrębie szyi,
  • nastąpiło powiększenie obwodu szyi,
  • lekarz podejrzewa konkretne schorzenia tych okolic.

Jaki przebieg ma badanie USG szyi

Badanie rozpocznie się krótkim wywiadem lekarskim. Zostaniesz poproszony o położenie się, odchylenie głowy i odsłonięcie szyi. Lekarz naniesie na skórę Twojej szyi specjalny żel, a następnie delikatnie zacznie przesuwać po niej głowicą. Oceni wielkość gruczołów, wielkość węzłów chłonnych oraz strukturę miąższu. Jeżeli w obrazie USG znajdzie jakiekolwiek zmiany, zmierzy ich wielkość oraz określi położenie. Otrzymasz zdjęcia wykonane podczas badania wraz z opisem.

Przygotuj się

W dniu badania

Jeżeli dysponujesz wcześniejszymi wynikami USG szyi, ślinianek, tarczycy lub węzłów chłonnych wykonanych poza Salve Medica weź je ze sobą.

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

Cennik

Najczęściej zadawane pytania

Wizyta trwa 20 -30 minut.

Nie ma przeciwwskazań do badania USG szyi, można je wykonywać nawet u małych dzieci i kobiet w ciąży. Istnieje możliwość powtarzania badań, np. podczas monitorowania postępów leczenia.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak