USG tkanek miękkich

Opis usługi

Ultrasonografia pozwala bezpiecznie i bezboleśnie uzyskać obraz struktur podskórnych, nerwów i mięśni. Badanie USG jest zalecane w przypadku bólu i zmian lub obrzęków wyczuwalnych pod skórą.  Wskazaniem do jego wykonania są:

  • urazy mięśni;
  • podejrzenie urazu ortopedycznego w obrębie stawu,
  • zmiany na skórze lub wyczuwalne bezpośrednio pod nią,
  • obrzęk kończyn,
  • przepuklina (brzuszna i pachwinowa),
  • dolegliwości bólowe nieznanego pochodzenia.

Jaki przebieg ma badanie USG tkanek miękkich:

Przed badaniem lekarz przeprowadzi z Tobą krótki wywiad medyczny. Następnie  poprosi cię o położenie się na leżance i odsłonięcie części ciała, która ma zostać przebadana. Twoja skóra zostanie pokryta żelem, który wpływa na lepsze rozchodzenie się ultradźwięków. Lekarz przykłada do badanego miejsca głowicę sondy USG i obserwuje obraz na monitorze. Na bieżąco poinformuje Cię o widocznych zmianach lub ich braku. Wynik otrzymasz od razu w formie opisu i załączonych do niego zdjęć.

Przygotuj się

W dniu badania

Jeżeli dysponujesz wcześniejszymi wynikami USG lub innymi badaniami, które przeprowadzane były wcześniej w procesie diagnostyki lub leczenia Twojej dolegliwości, weź je ze sobą.

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

Cennik

Najczęściej zadawane pytania

Wizyta trwa 20 -30 minut.

Nie ma przeciwwskazań do badania USG tkanek miękkich, można je wykonywać nawet u małych dzieci i kobiet w ciąży. Istnieje możliwość powtarzania badań, np. podczas monitorowania postępów leczenia. Jedynym przeciwskazaniem może być rana lub oparzenie w miejscu, do którego ma być przystawiona głowica urządzenia.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak