Biopsja jąder

Raty na zdrowie
skier_male.png
Skierowanie
zabieg_maly.png
Zabieg

Opis usługi
Raty na zdrowie
skier_male.png
Skierowanie
zabieg_maly.png
Zabieg

Kiedy wykonuje się biopsję jąder?

Biopsję jąder wykonuje się w celu diagnostyki zaburzeń związanych z produkcją plemników. U mężczyzn ze stwierdzonym brakiem plemników w nasieniu, badanie to może wyjaśnić przyczyny niepłodności. Podczas tego zabiegu pozyskuje się plemniki, które mogą być wykorzystane do zapłodnienia pozaustrojowego.

Jak przebiega biopsja jąder?

Kwalifikacja do zabiegu odbywa się podczas konsultacji u lekarza wykonującego zabieg. Na wizytę należy przynieść dokumentację dotyczącą diagnostyki i leczenia niepłodności lub ewentualnych innych przewlekłych dolegliwości. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa ok. 40 min. Mężczyzna może powrócić do domu tego samego dnia.

Biopsja jąder może być wykorzystywana w procedurze zapłodnienia pozaustrojowego - in vitro. Lekarz wyłania jądro z worka mosznowego i szuka miejsc, które wyglądają prawidłowo (wyraźnie widać, że trwa w nich produkcja plemników). Miejsca te są lepiej unaczynione i mają dobrze widoczne kanaliki nasienne. Dopiero z tak dokładnie wybranego miejsca pobiera się fragmenty tkanki i w nich szuka plemników. Jeśli w pobranych wycinkach znajdują się plemniki, są one mrożone i mogą być wykorzystane do procedury in vitro /ICSI.

Przygotuj się

Tydzień przed zabiegiem

Wykonaj ogólne badanie krwi.

Dzień przed zabiegiem

W dniu poprzedzającym zabieg rozpocznij przyjmowanie przepisanego antybiotyku.

Nie wolno przyjmować leków rozrzedzających krew (kwas salicylowy, warfin, leki przeciwpłytkowe) ani tzw. „leków przeciwgrypowych”.

W dniu zabiegu

Na zabieg biopsji jąder przyjdź na czczo, z aktualnymi badaniami krwi (nie starszymi niż 7 dni) i ogolonymi zewnętrznymi narządami płciowymi.

Więcej o usłudze

Istnieje niewiele przeciwwskazań do przeprowadzenie biopsji jako metody diagnostycznej, należą do nich:

  • stan zapalny w obrębie jądra, najądrza lub worka mosznowego,
  • niewyrównane zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • skazę krwotoczną,
  • obecność ropnych zmian na skórze w miejscu planowanego nakłucia.

Po zabiegu przez 2-3 dni musisz prowadzić oszczędzający tryb życia.

Pacjencie pamiętaj, że każdy zabieg wiąże się z ryzykiem powikłań i skutków ubocznych. Na wizycie kwalifikacyjnej lekarz poinformuje Cię o możliwych powikłaniach dotyczących zabiegu.

Cennik

Najczęściej zadawane pytania

Zabieg trwa 30 -40 minut.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak