Embolizacja żylaków powrózka nasiennego

Raty na zdrowie
skier_male.png
Skierowanie
zabieg_maly.png
Zabieg

Opis usługi
Raty na zdrowie
skier_male.png
Skierowanie
zabieg_maly.png
Zabieg

Czym są żylaki powrózka nasiennego?

Żylaki powrózka nasiennego są nieprawidłowym poszerzeniem naczyń żylnych odprowadzających krew z jądra. Występują u około 10%-15% męskiej populacji w 90% po stronie lewej. Mogą być odpowiedzialne za ból i obrzęk worka mosznowego. Żylaki powrózka nasiennego stanowią 40% przyczyn niepłodności u mężczyzn. Nieprawidłowy zastój krwi żylnej w obrębie splotów podwyższa temperaturę i zwiększa stężenie hormonów w obrębie jądra, co prowadzi do nieprawidłowej spermatogenezy (obniżenia jakości nasienia).

Jak przebiega embolizacja żylaków powrózka nasiennego?

Embolizacja jest bezpieczną i skuteczną metodą niechirurgicznego leczenia żylaków powrózka nasiennego. Odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Polega na nakłuciu żyły udowej (nacięcie skóry w pachwinie o długości 1mm) i wprowadzeniu do jej światła cienkiego cewnika. Następnie do światła żyły jądrowej wprowadza się materiał embolizacyjny (spirale). Prowadzi to do zamknięcia nieprawidłowo poszerzonych żył. Zabieg trwa od 30 min. do godziny.

Jakie są zalety embolizacji?

  • skuteczność wyższa niż leczenia operacyjnego
  • brak cięcia chirurgicznego brzucha, brak szwów, brak blizn
  • kilkugodzinna hospitalizacja (3-4h)
  • nie wymaga znieczulenia ogólnego (pacjent podczas zabiegu jest świadomy, stosowane jest jedynie znieczulenie miejscowe dla potrzeb pierwszego nakłucia żyły) – sam zabieg jest bezbolesny
  • możliwość obustronnego leczenia żylaków powrózka nasiennego z jednego nacięcia w pachwinie

Przygotuj się

2 tygodnie przed zabiegiem

Przed wizytą kwalifikacyjną należy wykonać USG moszny.

7 dni przed zabiegiem

W przypadku zażywania leku zmieniającego krzepliwość krwi należy zmienić dawkowanie na to zalecone przez lekarza przeprowadzającego zabieg.

w dniu badania

Do zabiegu należy zgłosić na czczo (bez jedzenia i picia przez 6 godzin). Trzeba okazać wyniki następujących badań: morfologii krwi z płytkami, antygenu Hbs, anty-HCV, APTT, INR, EKG z opisem (pacjenci powyżej 30 r.ż. lub leczący się z powodu chorób serca).

Więcej o usłudze

Chodzenie jest możliwe ok. 2 godziny po zabiegu. Przez ok miesiąc nie należy się forsować (uprawiać intensywnych ćwiczeń, dźwigać). Może pojawić się lekki ból, który można stłumić lekami bez recepty.

Cennik

Umów wizytę telefonicznie
42 254 64 84
Umów się internetowo
rejestracja on-line

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak