Embolizacja żylaków sromu

Raty na zdrowie
skier_male.png
Skierowanie
zabieg_maly.png
Zabieg

Opis usługi
Raty na zdrowie
skier_male.png
Skierowanie
zabieg_maly.png
Zabieg

Kiedy przeprowadza się embolizację żylaków sromu?

Żylaki sromu i krocza powstają najczęściej w czasie ciąży i mogą utrudniać kobiecie codzienne funkcjonowanie. Objawy, które powinny zaniepokoić to pieczenie, obrzęk i swędzenie warg sromowych. Może także pojawić się ciężkość brzucha i krwawienie. W poważniejszym stadium siedzenie i współżycie seksualne powoduje ból. Żylaki mogą pękać - powstają wtedy drobne rany. Żylaki sromu są dla kobiety trudnym tematem także ze względu na kwestie estetyczne.

Jak przebiega wycięcie embolizacja żylaków sromu?

Zabieg embolizacji trwa do godziny i zazwyczaj odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Polega na zamknięciu żylaków i żył za pomocą specjalnych „sprężynek”. Specjalista wprowadza je wenflonem założonym do żyły szyjnej lub udowej. Embolizacja charakteryzuje się wysoką skutecznością - zamykane jest ponad 90% uszkodzonych żył. Po embolizacji pacjentka zostaje w szpitalu ok. 24 godzin.

Przygotuj się

Miesiąc przed zabiegiem

Po konsultacji z lekarzem odstaw leki hormonalne (np. antykoncepcyjne).  

7 dni przed zabiegiem

Wykonaj morfologię krwi z płytkami, antygen Hbs, anty-HCV, APTT, INR. Jeśli zażywasz leki zmieniające krzepliwość krwi, skonsultuj ich dawkowanie z lekarzem wykonującym zabieg lub z lekarzem rodzinnym.

W dniu zabiegu

Przynieś ze sobą wyniki badań laboratoryjnych oraz wynik badania USG (dopplera żył miednicy).

Więcej o usłudze

Po dwóch godzinach od zabiegu pacjentka może poruszać się samodzielnie, jednak nie powinna się forsować.Przez miesiąc należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego. 

Po zabiegu pacjentka może odczuwać lekki ból podbrzusza. W tej sytuacji należy wziąć leki przeciwbólowe oraz miejscowo zastosować żel heparynowy.

Cennik

Nasz zespół

dr n. med. Krzysztof Pyra
dr n. med.
Radiologia zabiegowa

Najczęściej zadawane pytania

Zabieg trwa ok. 20 - 45 minut.

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu mogą nastąpić niekomfortowe objawy (lekki ból w podbrzuszu), jednak ustępują po zażyciu leków przeciwbólowych bez recepty.

Przez około 4-6 tygodni należy wstrzymać się od stosunków. Po tym czasie można prowadzić aktywne życie seksualne.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak