Endoskopia kapsułkowa CapsoCam Plus

Opis usługi

Kapsułka endoskopowa stosowana jest w diagnostyce chorób układu pokarmowego. Jest to niewielkie urządzenie z kamerą, które po połknięciu przez Pacjenta przemieszcza się przez przewód pokarmowy i wykonuje setki zdjęć jego wnętrza w bardzo dobrej jakości, co umożliwia postawienie diagnozy.

Endoskopia kapsułkowa pozwala zobaczyć od środka przewód pokarmowy (w tym żołądek oraz jelito grube przy odpowiednim przygotowaniu), ale również całe jelito cienkie, co z uwagi na jego długość (od 5 do 7 metrów) oraz liczne zakręty jeszcze stosunkowo niedawno możliwe było tylko po wykonaniu nacięć chirurgicznych lub w drodze uciążliwej i obarczonej ryzykiem powikłań enteroskopii, przeprowadzanej przez odbyt oraz przez przełyk.

Zapisy na badanie kapsułką endoskopową CapsoCam Plus w Salve Medica

Skierowanie na badanie kapsułką endoskopową w Salve Medica, Pacjenci mogą otrzymać w trakcie wizyty kwalifikacyjnej u gastroenterologa.

Zapisz się na endoskopię kapsułkową CapsoCam Plus:

 • online w Panelu Pacjenta
 • telefonicznie 42 254 64 84
 • lub osobiście w rejestracji Salve Medica na ul. Szparagowej 10 w Łodzi.

Wskazania do badania kapsułką endoskopową CapsoCam Plus to m.in.:

 • podejrzenie guza jelita cienkiego,
 • podejrzenie choroby Crohna,
 • przewlekłe krwawienie z przewodu pokarmowego,
 • przewlekła niedokrwistość z niedoboru żelaza,
 • podejrzenie uszkodzenia błony śluzowej jelit,
 • zespoły polipowatości przewodu pokarmowego,
 • choroba trzewna.

Jak przygotować się do badania kapsułką endoskopową?

Do badania kapsułką endoskopową należy odpowiednio się przygotować:

 1. Na 7 dni przed badaniem należy stosować dietę, która polega na zrezygnowaniu ze spożywania owoców i warzyw zawierających pestki oraz pieczywa z dodatkiem ziaren.
 2. Na 7 dni przed badaniem należy przestać przyjmować preparaty żelaza.
 3. Na 2 dni przed badaniem należy stosować dietę bezresztkową. Zalecane jest spożycie: białego pieczywa, mięsa, ryb, makaronu, ryżu, kisielu i budyniu.
 4. Na około 20 godzin przed badaniem kapsułką endoskopową należy przestać przyjmować pokarm. Konieczne jest spożycie preparatu przeczyszczającego:
  • 4 saszetki w ciągu 4–6 godzin, jeżeli badanie odbywa się przed godziną 16.
  • 2 saszetki do godziny 1:00 i 2 saszetki między godziną 5:00 a 8:00, jeżeli badanie odbywa się po godzinie 16.

Kapsułka endoskopowa CapsoCam Plus – przebieg badania

W dniu badania kapsułką endoskopową Pacjent powinien zgłosić się do rejestracji, a następnie udać się do gabinetu pielęgniarskiego. Tam wypełnia niezbędne dokumenty oraz otrzymuje instrukcje dotyczące przebiegu badania.

Kapsułka endoskopowa jest połykana w obecności pielęgniarki. Badanie przebiega w następujący sposób:

 1. Wyjęcie kapsułki endoskopowej z oryginalnego opakowania.
 2. Upewnienie się, że kapsułka endoskopowa działa – miganie diod, a następnie ich zgaśnięcie.
 3. Umieszczenie kapsułki endoskopowej w ustach i połknięcie jej przy pomocy minimum pół litra wody.

Połknięcie kapsułki endoskopowej powinno nastąpić w ciągu 10 minut od wyjęcia z opakowania. Nie wolno jej przegryzać.

Po badaniu Pacjent otrzymuje zestaw do odzyskiwania kapsułki. Gdy nastąpi jej wydalenie, należy odnieść ją do gabinetu pielęgniarskiego.

Cennik

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta
Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak