Histeroresektoskopowe usunięcie polipa endometrialnego

skier_male.png
Skierowanie
zabieg_maly.png
Zabieg

Opis usługi
skier_male.png
Skierowanie
zabieg_maly.png
Zabieg

Kiedy wykonuje się histeroresekcję polipa endometrialnego?

Polip endometrialny to zmiana w błonie śluzowej macicy. Może dawać takie objawy jak krwawienie po stosunku płciowym lub upławy, a nawet skurczowy ból. Histeroresekcja to metoda częściowego lub całkowitego usuwania polipów w macicy. Czas hospitalizacji po histeroskopii najczęściej trwa od 4 do 14 godzin. Dodatkowym atutem jest powrót do normalnego trybu życia zaraz po zabiegu. Operacja nie powoduje utraty miesiączki i płodności.

Jak przebiega histeroresekcja?

Do zabiegu stosuje się zazwyczaj znieczulenie krótkotrwałe dożylne. Badanie polega na wprowadzeniu przez pochwę do jamy macicy, optycznego wziernika – histeroskopu. Jama macicy zostaje wypełniona płynem, przez co ścianki macicy ulegają rozciągnięciu i są lepiej widoczne. Przez histeroskop lekarz wprowadza specjalne narzędzia, które pozwalają częściowo lub całkowicie wyciąć polipa endometrialnego. Wycinek poddawany jest badaniu histopatologicznemu. Sam zabieg trwa ok. 20-40 minut.

Do wykonania badania konieczna jest wcześniejsza wizyta u lekarza specjalisty z zakresu diagnostyki i leczenia niepłodności.

 

Przygotuj się

3 dni przed zabiegiem

Unikaj pokarmów ciężkostrawnych i gazowanych płynów.

W dniu zabiegu

Przed badaniem wymagane jest, aby pacjentka była 3-4 godziny na czczo (bez jedzenia i picia). Przed zabiegiem konieczne jest przedstawienie wyników badań: HBs, HCV (nie starsze niż 3 miesiące), grupy krwi i morfologii. Zabieg najlepiej wykonać w pierwszym tygodniu po miesiączce.

Więcej o usłudze

Po zabiegu pacjentka może krwawić z dróg rodnych do 2 tygodni. Pacjentka może podjąć współżycie po konsultacji z lekarzem.

Pamiętaj, że każdy zabieg wiąże się z ryzykiem powikłań i skutków ubocznych. Na wizycie kwalifikacyjnej lekarz poinformuje Cię o możliwych powikłaniach dotyczących zabiegu.

Cennik

Nasz zespół

lek. spec. Bogna Sobkiewicz
lek. spec.
Ginekologia, Położnictwo, Ginekologia Estetyczna

Najczęściej zadawane pytania

Zabieg trwa ok. 20-40 minut.

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu. Nie jest inwazyjny, dlatego rekonwalescencja trwa zazwyczaj 1 dzień.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak