Histeroresektoskopowe usunięcie polipa endometrialnego


Opis usługi
Skierowanie
Zabieg


Kiedy wykonuje się histeroresekcję polipa endometrialnego?
Polip endometrialny to zmiana w błonie śluzowej macicy. Może dawać takie objawy jak krwawienie po stosunku płciowym lub upławy, a nawet skurczowy ból. Histeroresekcja to metoda częściowego lub całkowitego usuwania polipów w macicy. Czas hospitalizacji po histeroskopii najczęściej trwa od 4 do 14 godzin. Dodatkowym atutem jest powrót do normalnego trybu życia zaraz po zabiegu. Operacja nie powoduje utraty miesiączki i płodności.
Jak przebiega histeroresekcja?
Do zabiegu stosuje się zazwyczaj znieczulenie krótkotrwałe dożylne. Badanie polega na wprowadzeniu przez pochwę do jamy macicy, optycznego wziernika – histeroskopu. Jama macicy zostaje wypełniona płynem, przez co ścianki macicy ulegają rozciągnięciu i są lepiej widoczne. Przez histeroskop lekarz wprowadza specjalne narzędzia, które pozwalają częściowo lub całkowicie wyciąć polipa endometrialnego. Wycinek poddawany jest badaniu histopatologicznemu. Sam zabieg trwa ok. 20-40 minut.
Do wykonania badania konieczna jest wcześniejsza wizyta u lekarza specjalisty z zakresu diagnostyki i leczenia niepłodności.
Przygotuj się
Więcej o usłudze
Po zabiegu pacjentka może krwawić z dróg rodnych do 2 tygodni. Pacjentka może podjąć współżycie po konsultacji z lekarzem.
Pamiętaj, że każdy zabieg wiąże się z ryzykiem powikłań i skutków ubocznych. Na wizycie kwalifikacyjnej lekarz poinformuje Cię o możliwych powikłaniach dotyczących zabiegu.
Cennik
Nasz zespół
Najczęściej zadawane pytania
Zabieg trwa ok. 20-40 minut.
Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu. Nie jest inwazyjny, dlatego rekonwalescencja trwa zazwyczaj 1 dzień.