Histeroskopia

skier_male.png
Skierowanie
zabieg_maly.png
Zabieg

Opis usługi
skier_male.png
Skierowanie
zabieg_maly.png
Zabieg

Podczas histeroskopii lekarz ocenia oglądane w powiększeniu wnętrze jamy macicy i jej błonę śluzową. Podczas badania może wykryć ewentualne zmiany patologiczne, między innymi: polipy, mięśniaki, zrosty oraz zmiany nowotworowe. Badanie jest mało inwazyjne i coraz bardziej popularne w diagnostyce schorzeń ginekologicznych.

Jak przebiega histeroskopia

Badanie polega na wprowadzeniu przez pochwę do jamy macicy, optycznego wziernika – histeroskopu. Jama macicy zostaje wypełniona płynem, przez co ścianki macicy ulegają rozciągnięciu i są lepiej widoczne. Podczas histeroskopii można również pobrać wycinek do badania histopatologicznego. Histeroskopia diagnostyczna może odbyć się bez znieczulenia, w znieczuleniu miejscowym, w tzw. sedacji (silne leki przeciwbólowe i uspokajające podawane dożylnie) lub w znieczuleniu ogólnym.

Jeśli badanie odbywa się bez znieczulenia ogólnego, pacjentka wychodzi do domu tego samego dnia, ponieważ trwa ono zaledwie od kilku do kilkunastu minut.

Do wykonania badania konieczna jest wcześniejsza wizyta u lekarza specjalisty.

Przygotuj się

3 miesiące przed zabiegiem

Wykonaj badania: HBs, HCV i morfologię.

W dniu zabiegu

Przed badaniem wymagane jest, aby pacjentka była 3-4 godziny na czczo (bez jedzenia i picia). Zabieg najlepiej wykonać w pierwszym tygodniu po miesiączce.

Najczęściej zadawane pytania

Badanie wraz z przygotowaniem trwa 20-30 minut

Należy pozostać przez około 2-3 godziny.

W związku z wykonywaną histeroskopią mogą wystąpić po zabiegu następujące niepokojące objawy, które są naturalne i powinny ustąpić:

  • Utrzymywanie się senności i opóźnionej reakcji w wyniku podawanych leków przeciwbólowych i uspokajających do kilku godzin – zazwyczaj do jednej godziny od zakończenia zabiegu.
  • Możliwe niewielkie bóle w okolicy podbrzusza o typie bolesnej miesiączki.
  • Krwawienie zmniejszające się, które może się utrzymywać do ok. 7 dni – zazwyczaj trwa nie dłużej niż 2-3 dni.
  • Możliwe utrzymywanie się podwyższonej temperatury do 37,5 st.C do 3 dni.
  • Po zabiegach HSC lub HSG należy unikać kąpieli/pływania w zbiornikach wodnych do czasu utrzymywania się krwawienia.
  • Do czasu utrzymywania się krwawienia należy powstrzymać się od współżycia.

 

W przypadku wystąpienia po zabiegu poniższych objawów, należy natychmiast skontaktować się z Salve Medica:

  • Silne bóle brzucha lub nasilający się ból mimo upływu kilku/kilkunastu godzin od czasu zabiegu.
  • Wysoka rosnąca temperatura powyżej 37,5 st.C.
  • Obfite krwawienie – powyżej 7-8 wkładek dziennie.
  • Krwawienie utrzymujące się powyżej 7 dni, nie mające tendencji do zanikania.
Umów wizytę telefonicznie
42 254 64 00
Umów się internetowo
rejestracja on-line

Opinie o Salve Medica

 

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo
 

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak