Korekcja zmarszczek botoxem

zabieg_maly.png
Zabieg

Opis usługi
zabieg_maly.png
Zabieg

Wygładzanie zmarszczek toksyną botulinową (popularnie nazywaną botoksem) to jeden z najczęściej wykonywanych niechirurgicznych zabiegów estetycznych na świecie. Pozwala szybko odmłodzić skórę, a przy tym zapobiec utrwalaniu się zmarszczek. Botoks to zabieg lunchowy, bezbolesny, komfortowy i wysoce skuteczny.

W Salve Medica Dermatologic korekcję zmarszczek botoksem wykonują doświadczeni specjaliści dermatologii i medycyny estetycznej, dr hab. n. med. Bożena Dziankowska-Bartkowiak oraz dr n. med. Magdalena Oszukowska.

Wskazania do zabiegu korekcji zmarszczek botoksem

Botoks najczęściej wykonuje się w obrębie górnej części twarzy. Iniekcje toksyny botulinowej stosowane są do wygładzenia:

  • linii poprzecznych czoła,
  • skóry w okolicy oczu (tzw. kurzych łapek),
  • bruzdy międzybrwiowej (tzw. lwiej zmarszczki).

Botoks stosuje się ponadto w celu podniesienia linii brwii, redukcji zmarszczek nosowo-wargowych oraz szyi. Decyzję o rodzaju zabiegu najlepiej pozostawić lekarzowi, który zna specyfikę zabiegu oraz anatomię twarzy i potrafi dobrać najlepszą terapię, zapewniającą najlepsze możliwe efekty.

Przygotuj się

w dniu badania

Zgłoś się do rejestracji w celu dopełnienia formalności. Zabierz ze sobą dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

po zabiegu badania

O wszystkich zaleceniach po botoksie dowiesz się od lekarza wykonującego zabieg. Stosuj się do nich do czasu wizyty kontrolnej.

Więcej o usłudze

Co to jest botoks i jak działa?

Botox jest jednym z kilku preparatów medycznych zawierających toksynę botulinową typu A. To neurotoksyna stosowana w medycynie od lat 70. XX wieku. Początkowo tylko w okulistyce, dziś także w gastrologii, neurologii, dermatologii i medycynie estetycznej.

Botoks podaje się metodą iniekcji (zastrzyku) w znieczuleniu miejscowym. Działanie toksyny botulinowej jest czasowe i utrzymuje się przez kilka miesięcy. Botulina blokuje wydzielanie acetylocholiny - neuroprzekaźnika w zakończeń nerwowych, który przesyła sygnały do mięśni mimicznych, wywołując ich kurczliwość. Po podaniu botuliny mięśnie mimiczne przechodzą w stan spoczynku, skóra przestaje się marszczyć, staje się gładka i odmłodzona.

Toksyna botulinowa należy do grupy najlepiej przebadanych substancji medycznych i wyróżnia się wysokim profilem bezpieczeństwa. Trzeba przy tym wiedzieć, że toksyna botulinowa jest lekiem i może ją podawać wyłącznie lekarz!

Jakie są efekty botoksu?

Iniekcje toksyny botulinowej skutkują redukcją zmarszczek mimicznych i wygładzeniem skóry w obszerze zabiegowym. Poprawę widać po 2-4 dniach. Oprócz efektu odmłodzenia, botoks zapewnia także inne korzyści - zwęża pory, wyrównując powierzchnię skóry i zmienia kąt odbijania się od niej światła, dzięki czemu cera wygląda promiennie.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania botoksu?

Botoksu nie wykonuje się u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Zabieg należy przełożyć w przypadku aktywnych infekcji skóry, chorób przebiegających z gorączką, kuracji antybiotykowych. Przeciwwskazaniem do botoksu jest ponadto miastenia oraz uczulenie na albuminę.

Cennik

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak