Laparoskopowe usunięcie ciąży pozamacicznej


Opis usługi
Skierowanie
Zabieg


Kiedy przeprowadza się laparoskopowe usunięcie ciąży pozamacicznej?
Ciąża pozamaciczna może zagrażać życiu kobiety, dlatego wymaga przerwania. Najczęstszym miejscem, w którym zapłodniona komórka jajowa zagnieżdża się nieprawidłowo jest jajowód. Taka sytuacja może doprowadzić nawet do jego pęknięcia. Podczas zabiegu ciąża jest usuwana, a jajowód, w razie konieczności, poddawany plastyce. Po operacji możliwe jest ponowne zajście w ciążę.
Jak przebiega laparoskopowe usunięcie ciąży pozamacicznej?
Poprzez kilka niewielkich nacięć (zazwyczaj trzy - w pępku i na podbrzuszu) wprowadza się do brzucha pacjentki narzędzia mikrochirurgiczne. Zabieg wykonuje się po wcześniejszym napompowaniu jamy brzusznej obojętnym gazem (polepsza to widoczność narządów). Usunięcie ciąży pozamacicznej odbywa się w znieczuleniu ogólnym, pod stałą kontrolą kamery. Zabieg trwa maksymalnie 1,5 h. Po operacji pacjentka zostaje na obserwacji w szpitalu 12-24 godziny.
Przygotuj się
Więcej o usłudze
Przeciwwskazaniem do wykonania laparoskopii jest niewydolność krążeniowo-oddechowa, przewlekła zapalenie oskrzeli, zaawansowana astma, przebyty zawał.
Tydzień po zabiegu należy na siebie uważać – nie przemęczać się oraz powoli wracać do diety sprzed operacji.
Pamiętaj, że każdy zabieg wiąże się z ryzykiem powikłań i skutków ubocznych. Na wizycie kwalifikacyjnej lekarz poinformuje Cię o możliwych powikłaniach dotyczących zabiegu.
Cennik
Nasz zespół
Najczęściej zadawane pytania
Jest małoinwazyjna. Zazwyczaj są to 3 nacięcia o maksymalnie 1-centymetrowej długości.
Maksymalnie 24 godziny.
Lekarz zazwyczaj nacina skórę poniżej linii bikini. Same nacięcia są niewielkie, dlatego blizny są mało widoczne.
Tak. Dodatkowo, po zastosowaniu laparoskopii, mniejsze jest ryzyko wystąpienia kolejnej ciąży pozamacicznej.