Mammografia

skier_male.png
Skierowanie

Opis usługi
skier_male.png
Skierowanie

Mammografia to jedna z najskuteczniejszych metod wykrywania zmian w piersiach. Zastosowanie nowoczesnego sprzętu diagnostycznego (mammografu) sprawia, że dawka promieniowania podczas takiego badania jest bardzo niewielka i zbliżona do dawki otrzymywanej podczas prześwietlenia zęba. 

Mammografia pozwala na wczesne rozpoznawanie i wykrywanie guzków o średnicy około 0,3÷0,5 cm i zmian trudnych do wykrycia w samobadaniu. Dzięki temu w przesiewowych badaniach profilaktycznych nieprawidłowości w piersiach wykrywane są na bardzo wczesnym etapie. Wykrycie choroby we wczesnym stadium rozwoju znacznie zwiększa szansę na całkowite wyleczenia.

Jak przebiega badanie mammograficzne

Najważniejszą częścią badania jest prawidłowe ułożenie piersi. W trakcie badania każda z piersi umieszczana jest na małej podstawce mammografu i dociskana plastikową płytką od góry oraz z boku. Ważne, aby w tym czasie pozostać bez ruchu. Pozwala to uzyskać po dwa obrazy dla każdej piersi. Powstałe w ten sposób zdjęcia, są analizowane przez specjalistów – lekarzy radiologów. Ucisk trwa zaledwie kilka sekund. 

Przygotuj się

W dniu badania

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

Najlepiej zgłosić się w dwuczęściowym ubraniu, by łatwo można było rozebrać się do pasa. Przed badaniem nie powinno używać się dezodorantu, talku, balsamu ani kremu. W celu zapewnienia komfortu podczas badania każdej z Pań, w przebieralni można skorzystać z chusteczek odświeżających.

Kobieta zgłaszająca się na badanie powinna przynieść zdjęcia mammograficzne z poprzedniego badania, w celu ich porównania z aktualnym wynikiem. Wyjątek stanowi badanie wykonane w naszej pracowni, gdzie archiwizujemy wszystkie badania na serwerach.

Najczęściej zadawane pytania

Badanie wraz z przygotowaniem trwa około 15 minut.

Umów się na konsultację z lekarzem onkologiem. Pamiętaj, że nawet jeśli badanie wykryje zmianę o charakterze guza, nie musi to oznaczać nowotworu. Spośród wszystkich guzków wykrywanych w piersiach, niewielki procent okazuje się nowotworem złośliwym. Warto jednak udać się do onkologa, który będzie mógł jednoznacznie zinterpretować wynik badania i rozwiać Twoje wątpliwości.

Kobiety z nieprawidłowym wynikiem mammografii, kierowane są także często na diagnostykę uzupełniającą: USG piersi i/lub biopsję cienkoigłową i/lub biopsję gruboigłową z badaniami histopatologicznymi. Badania te, są wykonywane bezpłatnie w naszym centrum.

W naszych pracowniach realizowane są bezpłatne badania dla kobiet w wieku 50-69 lat (badanie przysługuje raz na 24 miesiące). Przed badaniem należy również wypełnić ankietę. Można to zrobić w domu, wystarczy ją pobrać ze strony.

Umów wizytę telefonicznie
42 254 64 45
Umów się internetowo
rejestracja on-line

Opinie o Salve Medica

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak