Test prenatalny VERAgene

Opis usługi

VERAgene to nieinwazyjny test prenatalny nowej generacji, który daje możliwość jednoczesnego przeprowadzenie badań przesiewowych w kierunku wykrycia chorób genetycznych u obojga rodziców:

  • aneuploidii – związanych z nieprawidłową liczbą chromosomów: zespołu Downa, zespołu Edwardsa, zespołu Pataua, aneuploidii chromosomów płciowych;
  • mikrodelecji – spowodowanych niewielkim ubytkiem kodu genetycznego: zespołu DiGeorge’a, zespołu monosomii 1p36, zespołu Smith-Magenis czy zespołu Wolfa-Hirschorna;
  • jednogenowych – wywołanych mutacją w obrębie jednego genu, między innymi: talasemii beta, mukowiscydozy, choroby Taya-Sachsa, choroby Canavan, anemii sierpowatopłytkowej, rodzinnej gorączki śródziemnomorskiej, fenyloketonurii. 

Wśród ich objawów znajdują się między innymi: wrodzone wady rozwojowe, opóźnienia w rozwoju, upośledzenie słuchu, ślepota i zaburzenia metabolizmu. 

W przeciwieństwie do aneuploidii, ryzyko wystąpienia mikrodelecji i chorób jednogenowych nie jest związane z wiekiem matki. Nie odkryto jeszcze markerów biochemicznych lub ultrasonograficznych, które mogłyby pomóc we wczesnym wykryciu tych chorób. 

Badanie może być wykonywane już po 10 tygodniach ciąży, dzięki czemu rodzice mogą podjąć świadomą decyzję co do ewentualnych terapii i postępowania klinicznego. 

Jak wykonać test VERAgene

W Punkcie Obsługi Pacjenta dokonujesz opłaty za test i otrzymasz zestaw, z którym udajesz na krótką konsultację z lekarzem. Na konsultacji lekarz przekaże wszystkie informacje o teście I wypełni z Tobą niezbędne dokumenty. Następnie w gabinecie pielęgniarskim zostanie pobrany materiał do badania - krew żylna od mamy i wymaz z dołu policzkowego od taty.

Przygotuj się

10 tygodni

Badanie może być wykonywane już po 10 tygodniach ciąży.

Konsultacja

Pamiętaj, szczegóły należy omówić z lekarzem prowadzącym.

Pobranie

Pielęgniarka pobiera krew żylna od mamy i wymaz z dołu policzkowego od taty i wysyła próbki do analizy.

Analiza

Przy użyciu technologii NIPD Genetics izoluje się i analizuje cfDNA.

Wyniki

Lekarz otrzymuje wyniki z laboratorium w ciągu kilkunastu dni.

Konsultacja

Lekarz kontaktuje się z pacjentką/pacjentami celem omówienia wyników.

Cennik

Umów wizytę telefonicznie
42 254 64 45
Umów się internetowo
rejestracja on-line
Umów wizytę telefonicznie
42 254 64 45
Umów się internetowo
rejestracja on-line

Opinie o Salve Medica

 

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski
 

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo
 

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak