Test w kierunku zakażenia COVID-19

Opis usługi

Laboratorium genetyczne Salve Medica przeprowadza test w kierunku zakażenia wirusem SARS-Cov-2 wywołującym COVID-19.

Jest to test zalecany przez WHO i jedyny rekomendowany przed Ministra Zdrowia sposób na wykrycie infekcji koronawirusa. Test jest wykonywany z wykorzystaniem niezwykle czułej metodę real-time PCR. Metoda real-time PCR maksymalnie obniża ryzyko otrzymania wyników fałszywie ujemnych lub fałszywie dodatnich. W tym teście badamy próbki uzyskane z wymazów z nosogardzieli.

Planując swój wyjazd za granicę lub wizytę w szpitalu zapisz się na test dwa dni przed datą planowanego wydarzenia. Zawsze może zaistnieć potrzeba powtórzenia testu, np. w przypadku uzyskania wyniku niediagnostycznego. Robiąc test z dwudniowym wyprzedzeniem będziesz mieć pewność, że wynik otrzymasz na czas.

Istnieje możliwość uzyskania skierowania na bezpłatny test przez lekarza rodzinnego POZ, jeśli u Pacjenta wystąpią objawy zakażenia COVID-19:

 • temperatura ciała powyżej 38 st. C,
 • kaszel,
 • duszności,
 • utrata węchu,
 • utrata smaku.

Aby lekarz zakwalifikował do bezpłatnego badania, należy umówić się z nim na konsultację telefoniczną pod numerem telefonu 42 254 64 84.

Lekarze rodzinni wystawiają również skierowania na bezpłatne testy przed rozpoczęciem leczenia uzdrowiskowego, rehabilitacji uzdrowiskowej oraz przed przyjęciem do placówek opieki długoterminowej.

Ceny testów w kierunku zakażenia COVID-19 metodą RT-PCR (test molekularny):

 • w polskiej wersji językowej - 295 zł
 • w polskiej i angielskiej wersji językowej - 295 zł

Godziny pracy punktu pobrań:

 • poniedziałek-wtorek nieczynny
 • środa-czwartek 16:00-19:00
 • piątek 07:00-10:00
 • sobota-niedziela nieczynny

Przygotuj się

Dwa dni przed badaniem

Wydrukuj i wypełnij oświadczenie, które otrzymasz drogą mailową, znajdziesz je również w dokumentach do pobrania na stronie, kliknij tutaj.

Jeśli nie masz skierowania od lekarza rodzinnego, opłać badanie on-line (możesz opłacić badanie w dniu pobrania wymazu, ale pamiętaj, że przyjmujemy tylko płatność kartą).

W dniu badania

2 godziny przed badaniem nie jedz i nie pij aby uniknąć odruchów wymiotnych. Nie pal również papierosów i nie używaj płynu do płukania ust.

Zgłoś się o wyznaczonej godzinie na pobranie wymazu do punktu wymazowego zlokalizowanego w budynku B Salve Medica, na poziomie 0, po lewej stronie od wejścia (pamiętaj o maseczce).

Do punktu pobrań możesz wejść tylko na wyraźne polecenie pielęgniarki. W punkcie pielęgniarka wykona wymaz z nosa lub gardła. Podczas badania może być również obecny ratownik medyczny.

Przekaż pielęgniarce wypełnione i podpisane oświadczenie.

Jeśli nie masz skierowania od lekarza rodzinnego lub nie dokonałeś opłaty on-line wcześniej, zrób to przed samym badaniem kartą płatniczą. Nie przyjmujemy gotówki.

Wynik badania, zostanie wysłany na wskazany przez Ciebie w oświadczeniu adres e-mail (po złożeniu oświadczenia nie ma możliwości zmiany adresu e-mail) w ciągu 24 - 32 godzin od przekazania próbek do laboratorium. Próbki dostarczane są do laboratorium po zakończonej pracy punktu wymazowego. W przypadku braku wyniku sprawdź inne foldery swojej skrzynki odbiorczej w tym folder "spam", jeśli i tam nie znajdziesz wyniku skontaktuj się z Laboratorium Genetycznym: laboratorium@salvemedica.pl

Wynik można również sprawdzić w Panelu Pacjenta w zakładce Moje wyniki.

Jeśli skierowanie na test wystawił lekarza POZ, wynik możesz sprawdzić na portalu pacjent.gov.pl w Internetowym Koncie Pacjenta.

Pamiętaj, że zawsze może zaistnieć potrzeba powtórzenia testu (np. w przypadku uzyskania wyniku niediagnostycznego/wątpliwego). Planując swój wyjazd za granicę lub wizytę w szpitalu zapisz się na test dwa dni przed datą planowanego wydarzenia.

Jeśli Twój wynik okaże się pozytywny obowiązkowo musimy powiadomić o tym Sanepid.

Do momentu otrzymania wyniku zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności podczas kontaktów z innymi ludźmi.

Więcej o usłudze

Oferta dla firm i instytucji

Pracodawco, jeśli Twoi pracownicy przemieszczają się po Europie lub świecie, nie chcesz ryzykować objęcia kwarantanną całego zakładu pracy skieruj ich na test na obecność koronawirusa. Szczegóły oferty uzyskasz pod numerem telefonu: 42 254 64 85.

Według Krajowej Informacji Skarbowej wydatki na testowanie pracowników są kosztem uzyskania przychodu. Przepisy nie zakazują ich rozliczania. Dotyczy to nie tylko pracowników etatowych, ale także działających na zleceniach, umowach o dzieło czy samozatrudnionych.

Oferta cenowa dla grup:

 • do 10 Pacjentów w m-cu: 295 zł /badanie
 • powyżej 10 Pacjentów w m-cu: 280 zł /badanie

Podjęcie współpracy nie zobowiązuje Państwa do przeprowadzenia konkretnej ilości badań.

Wymazy mogą być pobierane w naszym punkcie pobrań. Przyjmujemy także wymazy pobrane od pracowników w miejscu pracy (jeśli zachowane są odpowiednie warunki transportu próbek). Informacji o sposobie pobrania i przechowywania materiału Pacjenta udziela telefonicznie Laboratorium Salve Medica.

Testy metodą real-time PCR pozwalają wychwycić osoby, które infekcję przechodzą bezobjawowo. Posiadając wiedzę na temat stanu zdrowia swoich pracowników możesz zapewnić im bezpieczeństwo, odpowiednio organizować pracę oraz chronić swój biznes.

Cennik

Najczęściej zadawane pytania

Zazwyczaj do 24 godzin od momentu przekazania próbki do laboratorium (po zakończeniu pracy namiotu). Zdarza się jednak, że laboratorium musi powtórzyć badanie (np. w przypadku uzyskania wyniku niediagnostycznego/wątpliwego). Planując swój wyjazd za granicę lub wizytę w szpitalu zapisz się na test dwa dni przed datą planowanego wydarzenia.

Pobranie wymazu z nosogardzieli może powodować u Pacjenta dyskomfort. Dodatkowo mogą pojawić się lekkie mdłości, dlatego kluczowe jest nieprzyjmowanie pokarmów minimum na 2 godziny przed badaniem.

Od momentu weryfikacji dokumentacji do momentu wymazu mija około 15 minut.

Badanie RT-PCR pokazuje czy pacjent jest w trakcie aktywnej infekcji wirusem SARS-CoV-2 (wynik pozytywny). Wynik negatywny oznacza, że pacjent albo jest już zdrowy albo nie był nigdy zakażony wirusem.

Badanie przeciwciał pokazuje czy Pacjent miał kiedykolwiek kontakt z wirusem SARS-CoV-2 i uzyskał na niego odporność.

Badanie powinno zostać wykonanie po 7 dniach od momentu kontaktu z osobą potencjalnie zakażoną.

Pacjent pozna swój status dotyczący zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Ponadto o wyniku pozytywnym zostanie powiadomiony Sanepid.

Badanie wykrywa obecność kwasów nukleinowych (RNA) wirusa SARS-CoV- 2 w materiale pobranym od pacjenta.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak