Trichoskopia

Opis usługi

Trichoskopia to badanie włosów i skóry głowy za pomocą specjalnej kamery. Lekarz uzyskuje obraz włosów i skóry głowy w trzech okolicach: czołowej, skroniowej i potylicznej. W zależności od warunków i podejrzenia klinicznego, badanie wykonuje się z użyciem płynu lub bez.

Kiedy zdecydować się na trichoskopię

Badanie pozwala na różnicowanie różnych typów łysienia, szczególnie androgenowego z przewlekłym łysieniem telogenowym, a także umożliwia rozpoznanie włosów dystroficznych, resztkowych i ułamanych. Dzięki tej metodzie możliwa jest ocena aktywności takich chorób zapalnych jak liszaj płaski mieszkowy (LPP) i liszaj rumieniowaty krążkowy (DLE).

Trichoskopia umożliwia obiektywną ocenę skuteczności prowadzonej terapii, co w wielu przypadkach jest bardzo istotne dla pacjenta ze względu na psychosomatyczny wymiar wielu dermatoz skóry owłosionej głowy.

Przygotuj się

7 dni przed badaniem

Włosy nie mogą być świeżo po farbowaniu. Na trichoskopię, najlepiej umówić się minimum tydzień po farbowaniu, ponieważ na skórze głowy zostają ciemne ślady.

3 dni przed badaniem

Na około 3 dni przed badaniem nie myj włosów, nie używaj również kosmetyków do ich pielęgnacji (pianek, żelu, lakierów czy odżywek).

w dniu badania

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

 

Cennik

Najczęściej zadawane pytania

Badanie wraz z przygotowaniem trwa 20 -30 minut.

Umów się telefonicznie
42 254 64 24
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak