USG tarczycy

Opis usługi

USG tarczycy jest najprostszą i najmniej inwazyjną metodą badania tego gruczołu. Można w nim określić rozmiar, kształt i strukturę tarczycy, a także stwierdzić, czy są obecne guzki, torbiele lub inne zmiany.

Wskazaniem do badania USG tarczycy są między innymi:

  • nieprawidłowe wyniki TSH, FT3, FT4, przeciwciał anty-TPO i –TG,
  • nadczynność lub niedoczynność tarczycy,
  • choroby tarczycy i kontrola leczenia hormonalnego,
  • występowanie chorób tarczycy w rodzinie pacjenta,
  • potwierdzenie diagnozy stanów zapalnych tarczycy (m.in. choroby Hashimoto czy choroby Gravesa-Basedowa),
  • monitorowanie wcześniej wykrytych zmian w obrębie tarczycy.

W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek zmian w obrębie tarczycy badanie warto przeprowadzać rutynowo raz na dwa lata. Wczesne wykrycie nowotworu i odpowiednie leczenie daje bowiem ponad 90 procent szans na zdrowie. 

Jak przebiega badanie USG tarczycy

USG tarczycy trwa kilka minut, jest badaniem bezbolesnym i bezpiecznym. Pacjent znajduje się podczas niego w pozycji leżącej. Lekarz nakłada na szyję specjalny żel, a następnie przesuwa po niej głowicę USG. Wynik dostępny jest od razu w formie opisu z dołączonym wydrukiem zdjęć ultrasonograficznych.

Przygotuj się

W dniu badania

Jeżeli dysponujesz wcześniejszymi wynikami USG lub scyntygrafii tarczycy – weź je ze sobą.

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

Cennik

Najczęściej zadawane pytania

Wizyta trwa 20 -30 minut.

Nie ma przeciwwskazań do badania USG tarczycy, można je wykonywać nawet u małych dzieci. Istnieje możliwość powtarzania badań, np. podczas monitorowania postępów leczenia.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak