USG ginekologiczne

Opis usługi

Jest to badanie kobiecych narządów płciowych za pomocą głowicy ultrasonograficznej. W przypadku kobiet bardzo młodych i ciężarnych od drugiego trymestru wykonywane jest przez powłoki brzuszne, w pozostałych - dopochwowo. Powinno być wykonywane regularnie co 2 lata, w ramach badania profilaktycznego. Zalecane jest również kobietom, które chcą zajść w ciążę lub w niej są.

Wykonaj badanie USG ginekologiczne profilaktycznie lub w przypadku wystąpienia objawów:

  • krwawienia z pochwy niezwiązane z menstruacją,
  • bólu okolicy podbrzusza (również bolesne miesiączki),
  • zaburzeń cyklu menstruacyjnego,
  • nadmiernie obfitych miesiączek,
  • zaniku menstruacji,
  • problemów z zajściem w ciążę,
  • poronień.

Jak przebiega USG ginekologiczne?

Zabieg wykonywany jest przez ginekologa w gabinecie ginekologicznym. Do pochwy wprowadza się głowicę w jednorazowej osłonce, która emituje ultradźwięki (w przypadku młodych kobiet stosuje się badanie przez powłoki brzuszne). Obraz widoczny jest na ekranie monitora. Na jego podstawie lekarz stwierdza ewentualne nieprawidłowości.

Przygotuj się

W dniu badania

Przed badaniem opróżnij pęcherz moczowy.

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

Cennik

Nasz zespół

lek. spec. Bogna Sobkiewicz
lek. spec.
Ginekologia, Położnictwo, Ginekologia Estetyczna
lek. med. Edyta Chmielowska
lek. med.
Ginekologia, Położnictwo
dr n. med. Witold Kłosiński
dr n. med.
Ginekologia, położnictwo, endokrynologia ginekologiczna i rozrodczości

Najczęściej zadawane pytania

Badanie trwa 15-20 minut.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak