Usuniecie macicy przez pochwę

Raty na zdrowie
skier_male.png
Skierowanie
zabieg_maly.png
Zabieg

Opis usługi
Raty na zdrowie
skier_male.png
Skierowanie
zabieg_maly.png
Zabieg

Kiedy konieczne jest usunięcie macicy?

Usunięcie macicy często budzi duże obawy, jednak w niektórych przypadkach może nawet uratować życie. Do zabiegu kwalifikuje m.in. endometrioza, mięśniaki, guzy (głównie onkologiczne). Usunięcie macicy przez pochwę jest najmniej inwazyjną metodą, ponieważ nie wymaga rozcięcia brzucha. Po zabiegu miesiączka już nie występuje.

Jak przebiega przezpochwowe usunięcie macicy?

Do zabiegu stosuje się zazwyczaj znieczulenie przewodowe do rdzenia kręgowego lub ogólne. Najpierw oddzielana jest szyjka macicy, a później cała macica. Tak przygotowaną usuwa się przez pochwę. Materiał uzyskany w czasie zabiegu wysyłany jest do badania histopatologicznego. Zabieg trwa od 45 do 90 minut, a pobyt w szpitalu 2-4 dni.

Przygotuj się

3 dni przed zabiegiem

Unikaj pokarmów ciężkostrawnych i gazowanych płynów.

Dzień przed zabiegiem

Przyjmij leki przeczyszczające, czopek glicerynowy lub wykonaj lewatywę. Weź Espumisan lub węgiel aktywowany.

W dniu zabiegu

3-4 godziny przed zabiegiem musisz być na czczo (bez jedzenia i picia). Przed zabiegiem konieczne jest przedstawienie wyników badań: HBs, HCV (nie starsze niż 3 miesiące), elektrolitów, APTT, poziomu białka, grupy krwi i morfologii.

Więcej o usłudze

Po zabiegu konieczne jest pozostawienia cewnika (na maksymalnie 48 godziny). Pacjentka po ok. 2 miesiącach może podjąć współżycie (po konsultacji z lekarzem).

Pamiętaj, że każdy zabieg wiąże się z ryzykiem powikłań i skutków ubocznych. Na wizycie kwalifikacyjnej lekarz poinformuje Cię o możliwych powikłaniach dotyczących zabiegu.

Cennik

Najczęściej zadawane pytania

Zabieg trwa ok. 45 - 90 minut.

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu. Nie jest inwazyjny, dlatego rekonwalescencja przebiega szybko.

Przez około 2 miesiące należy wstrzymać się od stosunków. Po tym czasie można prowadzić aktywne życie seksualne. Większość kobiet zauważa poprawę satysfakcji, ponieważ ustępują dolegliwości odczuwane przed zabiegiem.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak