Wizyta bariatryczna
Opis usługi
Lekarz bariatra zajmuje się diagnozowaniem, profilaktyką i leczeniem otyłości sposobami tradycyjnymi: dietoterapią i farmakoterapią, a także metodami zabiegowymi. Dzięki chirurgii bariatrycznej u osób z BMI>40 możliwy staje się powrót do szczupłej sylwetki, który metodami tradycyjnymi osiąga jedynie 5% Pacjentów z otyłością olbrzymią. Prawidłowo wykonany zabieg bariatryczny pozwala zmniejszyć insulinooporność, a nawet całkowicie wyleczyć cukrzycę typu II, co zmniejsza ryzyko wystąpienia groźnych następstw tej choroby.
Otyłość jest chorobą o bardzo złożonych przyczynach i wymaga kompleksowego leczenia. Pomocą w pozbyciu się zbędnych kilogramów służy zespół specjalistów. Z bariatrą ściśle współpracują psychologowie, dietetycy i interniści, którzy poszukają przyczyn otyłości i oceniają aktualny stan zdrowia. Po wspólnej konsultacji, zaproponują właściwe postępowanie.
Jak przebiega wizyta u bariatry
Podczas wizyty lekarz przeprowadzi wywiad, oceni wyniki badań. W razie potrzeby zaproponuje leczenie farmakologiczne ograniczające apetyt lub leki, które pomagają spalić tkankę tłuszczową. Jeżeli zmiana diety i leczenie nie przynoszą rezultatu, lekarz może zasugerować zabieg bariatryczny - założenie przewiązki żołądkowej.
Dalsze leczenie bariatryczne
Laparoskopowa, regulowana przewiązka żołądkowa (popularnie zwana opaską) jest najbardziej radykalną z proponowanych metod. Wymaga 24 godzinnego pobytu w szpitalu i znieczulenia ogólnego. Doświadczony zespół lekarzy (anestezjolog, zespół chirurgiczny) zakłada na żołądek opaskę dzielącą go na dwie części – górną mającą około 20-30 ml pojemności i dolną. Wielkość przejścia pomiędzy częściami żołądka można regulować za pomocą tzw. portu wszczepionego pod skórę brzucha. Pacjent uzyskuje uczucie sytości już po zjedzeniu niewielkiej ilości pokarmu, a zjedzenie następnej porcji jest możliwe dopiero po kilku godzinach.
Przygotuj się
Cennik
Nasz zespół
Najczęściej zadawane pytania
Wizyta trwa 10 -20 minut.
Zabieg bariatryczny może być ratunkiem dla osób z otyłością olbrzymią (BMI>40). Powinny go rozważyć osoby u których otyłość wpływa negatywnie na codzienne funkcjonowanie i ogólny stan zdrowia.