Wizyta dietetyczna

Opis usługi

W czasach, kiedy połowa społeczeństwa cierpi z powodu nadwagi i otyłości, a półki sklepowe uginają się pod ciężarem niezdrowego jedzenia, rola dietetyka jest nieoceniona. Jego celem jest nauczyć pacjenta jak jeść, by utrzymać odpowiednią masę ciała, jakie produkty wybierać i stosować w codziennym życiu, jakie nawyki żywieniowe kształtować u siebie i członków swojej rodziny.

Jak przebiega wizyta u dietetyka

Podczas wizyty dietetyk przeprowadzi analizę składu ciała, przeprowadzi wywiad, omówi dotychczasową dietę i poda wskazówki żywieniowe. Może również ułożyć indywidualnie dopasowany jadłospis. Pomoc dietetyka jest również istotnym wsparciem podczas planowania i prowadzenia ciąży, leczenia chorób układu pokarmowego i innych chorób wewnętrznych, a także w zaburzeniach hormonalnych, chorobach tarczycy czy cukrzycy.

Przygotuj się

Przed wizytą

Na wizytę do lekarza zabierz ze sobą wyniki aktualnych badań diagnostycznych, jeśli jakimiś dysponujesz.

Spisz leki i suplementy, które zażywasz regularnie.

Spisuj przez 1-3 dni wszystkie napoje i produkty spożywcze, które jadasz zapisując: godzinę posiłku, składniki i porcje – np. 10:30 bułka, sztuka; masło, płaska łyżeczka; pomidor, średnia sztuka, sól, szczypta; kawa z mlekiem, szklanka (pomoże Ci w tym dzienniczek dietetyczny, który znajdziesz poniżej w Plikach do pobrania).

W dniu wizyty

Aby wyniki analizy składu ciała były wiarygodne należy przed jego wykonaniem opróżnić pęcherz i przez minimum 3 godziny nie jeść. Badanie wykonywane jest na boso – paniom radzimy ubierając się zrezygnować z rajstop.   

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

Cennik

Najczęściej zadawane pytania

Wizyta trwa około godziny.

Jadłospis będzie przygotowany na 7 lub 14 dni.

Umów wizytę telefonicznie
42 254 64 84
Umów się internetowo
rejestracja on-line

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak