Wizyta kwalifikująca do szczepienia

Opis usługi

Szczepienia chronią Ciebie i Twoje dziecko przed poważnymi, często śmiertelnymi chorobami. Dzięki nim organizm wytwarza przeciwciała przeciw konkretnym antygenom związanym z komórkami wirusów lub bakterii. Pamięć układu odpornościowego chroni przed chorobą przez kilka, kilkanaście lat, a niektóre nawet całe życie.

Jak przebiega wizyta kwalifikująca do szczepienia

Lekarz  Podstawowej Opieki Zdrowotnej za każdym razem kwalifikuje pacjenta do szczepienia. W przypadku małych dzieci jest to pediatra lub lekarz rodzinny, w przypadku dorosłych lekarz rodzinny lub internista. Pacjent przed podaniem szczepionki musi być zdrowy. Przeciwwskazaniem do szczepienia może być:

 • ostra choroba o umiarkowanym lub ciężkim przebiegu (np. biegunka),
 • gorączka,
 • zaostrzenie przewlekłego procesu chorobowego, np. astmy oskrzelowej,
 • ciąża lub karmienie piersią,
 • ciężkie odczyny poszczepienne,
 • reakcja anafilaksji po wcześniejszym szczepieniu.

Przygotuj się

W dniu wizyty

Jeżeli szczepisz dziecko zabierz książeczkę zdrowia i pieluszki tetrowe.

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

Więcej o usłudze

Kalendarz szczepień

 

 

Wymagane:

Zalecane:

 Po urodzeniu:

WZB B, Gruźlica

 

2 miesiąc:

Błonica, Tężec, Krztusiec, Hib,  Pneumokoki

Rotawirusy,  Meningokoki

3-4 miesiąc:

Polio, Błonica, Tężec, Krztusiec, Hib,  Pneumokoki

Rotawirusy,  Meningokoki

5-6 miesiąc:

WZB B, Polio, Błonica, Tężec, Krztusiec, Hib

Rotawirusy,  Meningokoki

7 miesiąc:

WZB B

Meningokoki, Grypa

13-14 miesiąc:

Odra, Świnka,  Różyczka, Pneumokoki

Meningokoki, Ospa wietrzna, Grypa

16-18 miesiąc:

Polio, Błonica, Tężec, Krztusiec, Hib

Ospa wietrzna, Grypa

6 lat:

Polio, Błonica, Tężec, Krztusiec, Odra, Świnka,  Różyczka

WZW A, Meningokoki, Grypa

13 / 14 lat:

Błonica, Tężec, Krztusiec

WZW A, Grypa

19 lat:

Błonica, Tężec

WZW A, Grypa

 

Najczęściej zadawane pytania

Wypełnij i złóż deklarację do lekarza rodzinnego, pediatry, pielęgniarki i położnej  w naszym Punkcie  Obsługi Pacjenta budynku A lub B.

Jeżeli masz Indywidualne Konto Pacjenta na pacjent.gov.pl możesz po zalogowaniu wypełnić deklarację on-line wpisując w nazwie świdczeniodawcy: Salve Medica Sp. z o.o. S.K., i w adresie siedziby: ul. Szparagowa 10, 91-211 Łódź 

Każda osoba uprawniona do świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej może mienić lekarza rodzinnego, pielęgniarkę i położną 2 razy do roku.

W Salve Medica możesz nabyć szczepionki:

 • 5 w 1 (błonica, tężec, krztusiec, polio, Hib),
 • 6 w 1 (błonica, tężec, krztusiec, polio, Hib, WZW B),
 • przeciw ospie wietrznej,
 • przeciw biegunce rotawirusowej,
 • sezonową przeciw grypie.

Wizyta kwalifikująca do szczepienia trwa 10 minut (potem pacjent kierowany jest do gabinetu zabiegowego).

Szczepienia przeprowadzane są zgodnie z obowiązującym kalendarzem szczepień u dzieci, których rodzice/opiekunowie prawni zadeklarowali pediatrę Salve Medica jako lekarza pierwszego kontaktu. Warunkiem wykonania szczepienia jest wpis do oryginalnej Karty Uodpornienia dziecka. 

Karta Uodpornienia jest to dokument wystawiany przez szpital zaraz po urodzeniu dziecka, następnie przesyłany do placówki, którą zadeklarują rodzice jako świadczeniodawcę w ramach opieki lekarza pierwszego kontaktu.Warto jest zatem zastanowić się i wybrać lekarza naszego dziecka już w trakcie ciąży.

W przypadku, gdy następuje zmiana zadeklarowanego świadczeniodawcy przez rodzica/opiekuna prawnego, Karta Uodpornienia zostaje przekazana przez byłego świadczeniodawcę bezpośrednio do nowej placówki – do osoby, która ma uprawnienia do wykonywania szczepień. UWAGA! Karty uodpornienia nie przekazuje się za pośrednictwem rodziców/opiekunów prawnych. Po zmianie zadeklarowanej placówki należy wziąć pod uwagę czas niezbędny do przekazania dokumentu. Rodzice/opiekunowie prawni powinni także wskazać byłemu świadczeniodawcy, gdzie należy przesłać Kartę Uodpornienia.

Umów wizytę telefonicznie
42 254 64 84
Umów się internetowo
rejestracja on-line

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak