Wizyta niepłodnościowa

Opis usługi

Specjalista leczenia niepłodności zajmuje się diagnostyką niepłodności zarówno kobiety jak i mężczyzny, wykonuje zabiegi  diagnostyczne i procedury mające na celu wspomagane zajście w ciążę.

Zdiagnozowanie niepłodności nie musi oznaczać bezdzietności. Współczesna medycyna poprzez techniki rozrodu wspomaganego sprawia, że 80% niepłodnych par doczeka się upragnionej ciąży i urodzenia zdrowego dziecka  lub dzieci.

Wśród par szukających pomocy w leczeniu niepłodności, problem w równym stopniu może pojawić się po stronie mężczyzny jak i kobiety. W pozostałych przypadkach źródła problemu, pomimo diagnostyki, nie da się określić, wówczas mamy do czynienia z niepłodnością idiopatyczną (ok. 28%).

Kiedy umówić się na wizytę niepłodnościową

Zapisz się na wizytę do ginekologa specjalizującego się w tematyce niepłodności:

  • jeśli przez co najmniej rok bezskutecznie staracie się o dziecko,
  • po pół roku starań, w przypadku wcześniejszych operacji ginekologicznych lub w obrębie jamy brzusznej,
  • w przypadku bezskutecznych starań o kolejne dziecko, jeżeli od pierwszej ciąży upłynęło kilka lat,
  • po 35 roku życia (u kobiety),
  • po operacji jąder (u mężczyzny),
  • po przebytych stanach zapalnych w jamie brzusznej (kobiety) i przepuklinach (mężczyźni).

Jak wygląda pierwsza wizyta w Klinice Płodności

W trakcie wizyty lekarz przeprowadza wywiad medyczny, wykona badanie ginekologiczne oraz badanie USG. W celu diagnostyki przyczyn niepłodności lekarz może zlecić badania laboratoryjne lub badania obrazowe:

  • badania laboratoryjne,
  • badania nasienia,
  • badania USG
  • ocena drożności jajowodów.

Może również zostać zlecona konsultacja u lekarza specjalisty z zakresu: endokrynologii, andrologii, urologii.

Przygotuj się

Poradnik Kliniki Płodności

Przed wizytą

Pobierz z naszej strony praktyczny poradnik "Pierwsza wizyta w Klinice Płodności", który pozwoli przygotować się do wizyty.

Znajdziesz go w dokumentach do pobrania na dole strony.

W dniu badania

Na wizytę do lekarza zabierz ze sobą wyniki aktualnych badań diagnostycznych, jeśli takie posiadasz. Jeżeli były wykonywane procedury operacyjne – przynieś karty wypisów. W przypadku in vitro – protokoły z procedur.

Spisz leki i suplementy, które zażywasz regularnie.

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

Cennik

Najczęściej zadawane pytania

Wizyta zazwyczaj trwa 15-20 minut, choć może zdarzyć się, że czas wizyty się wydłuży ze względu na indywidualną sytuację danej pary.

Na wizytę powinni zgłosić się oboje partnerów.

Umów wizytę telefonicznie
42 254 64 45
Umów się internetowo
rejestracja on-line

Opinie o Salve Medica

 

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski
 

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo
 

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak