Wizyta onkologiczna

Opis usługi

Onkolog zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób nowotworowych. Pacjenci, u których zmiany wykryto wcześnie, mają szansę na całkowite wyleczenie. Lekarz planuje terapię onkologiczną: radioterapię, chemioterapię lub leczenie farmakologiczne. Może również zaproponować pacjentowi udział w badaniu klinicznym nowego leku na nowotwór, z którym walczy pacjent. Pobiera materiał potrzebny do badań i ocenia wynik diagnostyki.

Istnieje wiele podziałów nowotworów, podstawowy z nich to podział na nowotwory łagodne i złośliwe. Łagodne charakteryzują się wolnym wzrostem i nie dają przerzutów do węzłów chłonnych i innych narządów. Są dobrze odgraniczone i możliwe jest ich całkowite usunięcie. Do tej grupy należą m. in. włókniaki (z tkanki łącznej), tłuszczaki (z tkanki tłuszczowej) czy oponiaki (umiejscowione w oponach mózgowo-rdzeniowych). Zmiany złośliwe rosną szybko i dają przerzuty do węzłów chłonnych i odległych narządów. Nie zawsze jest możliwe ich całkowite usunięcie ze względu na nacieki sąsiednich tkanek.

Kiedy zapisać się na wizytę do onkologa

Zwróć się do onkologa, jeżeli jakieś zmiany w twoim ciele powodują Twój niepokój. Wśród najczęstszych objawów choroby nowotworowej wymienia się:

 • pojawienie się wyczuwalnych guzów i narośli,
 • zmiany koloru i kształtu znamion,
 • wielotygodniowa chrypa i/lub kaszel,
 • plucie krwią,
 • wycieki z brodawek sutkowych,
 • krew w kale i/lub moczu,
 • krwawienia pomiędzy miesiączkami i po menopauzie,
 • powiększenie lub zwiększenie masy części bądź całego jądra,
 • chudnięcie mimo dużego apetytu,
 • niegojące się owrzodzenia i rany w jamie nosowej i ustnej,
 • niedokrwistość,
 • częsta zgaga,
 • długotrwały ból w jamie brzusznej,
 • przewlekła wysoka gorączka,
 • powiększone węzły chłonne mimo braku infekcji,
 • przewlekłe osłabienie,
 • bezsenność lub nadmierna senność,
 • drgawki i nadmierna potliwość (niewstępująca wcześniej).

Do najczęstszych nowotworów występujących u kobiet należą: rak piersi, szyjki macicy, płuca i jelita grubego. U mężczyzn przeważają: rak jelita grubego,  płuca oraz gruczołu krokowego (prostaty, stercza).

Jak przebiega wizyta onkologiczna

Podczas wizyty lekarz przeprowadzi dokładny wywiad z pacjentem. Zapyta o źródło bólu, o rodzaj i okres trwania dolegliwości i o stan zdrowia. Onkolog przeprowadzi badanie ciała pacjenta wzrokiem, słuchem i dotykiem. Wśród zlecanych przez onkologa badań znajduje się diagnostyka obrazowa - mammografia, rezonans, tomografia, rentgen, USG.

Przygotuj się

Przed wizytą

Jeśli myśl o wizycie u onkologa budzi w Tobie silne emocje poproś kogoś bliskiego, by Ci towarzyszył.

Zrób notatki dotyczące swoich objawów: od kiedy lub w jakich sytuacjach się pojawiają.

Porozmawiaj z członkami rodziny – u kogo z Twoich krewnych występowały nowotwory i jakie.

Spisz leki i suplementy, które zażywasz regularnie.

Pobierz z naszej strony praktyczny poradnik "Przewodnik pacjenta onkologicznego Salve Medica", który pozwoli przygotować się do pierwszej wizyty u onkologa.

W dniu wizyty

Na wizytę do lekarza zabierz ze sobą wyniki aktualnych badań diagnostycznych, jeśli takimi dysponujesz.

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

Najczęściej zadawane pytania

Wizyta trwa 10 -20 minut.

Tak, nasza Poradnia Onkologii działa w ramach NFZ. Do zapisu na wizytę nie potrzeba skierowania.

Umów wizytę telefonicznie
42 254 64 45
Umów się internetowo
rejestracja on-line

Opinie o Salve Medica

 

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski
 

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo
 

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak