Wycięcie jajnika (operacja brzuszna)

skier_male.png
Skierowanie
zabieg_maly.png
Zabieg

Opis usługi
skier_male.png
Skierowanie
zabieg_maly.png
Zabieg

Kiedy wykonuje się wycięcie jajnika?

Usunięcie jajnika jest konieczne w sytuacji, kiedy zaatakował go nowotwór. Ta metoda jest również często stosowana w przypadku pojawienia się na jajniku ropnia lub torbieli. Usunięcie jajnika jest jednym ze sposobów leczenia endometriozy, która powoduje bolesne i bardzo obfite miesiączki.

Jak przebiega wycięcie jajnika?

Operacja trwa od 45 do 90 minut. Stosowane jest znieczulenie miejscowe do przestrzeni rdzenia kręgowego lub ogólne. Lekarz otwiera jamę brzuszną poprzez nacięcie o długości od 5 do kilkunastu centymetrów (mięśnie nie są przecinane). Wycięte jajniki usuwane są przez nacięcie pochwy (czasem konieczne jest rozbicie ich na mniejsze części). Jeśli wycinane są oba jajniki, lekarz usuwa często także jajowody.

Przygotuj się

Tydzień przed zabiegiem

Wykonaj USG jajników.

3 dni przed zabiegiem

Unikaj pokarmów ciężkostrawnych i gazowanych płynów.

Dzień przed zabiegiem

Przyjmij leki przeczyszczające, czopek glicerynowy lub wykonaj lewatywę. Weź Espumisan lub węgiel aktywowany.

W dniu zabiegu

3-4 godziny przed zabiegiem musisz być na czczo (bez jedzenia i picia). Przed zabiegiem konieczne jest przedstawienie wyników badań: HBs, HCV (nie starsze niż 3 miesiące), elektrolitów, APTT, poziomu białka, grupy krwi i morfologii.

Więcej o usłudze

U kobiet, którym usunięto oba jajniki, stosuje się hormonalną terapię zastępczą, aby złagodzić objawy menopauzy, które pojawiają się, gdy organizm przestaje produkować estrogen. Rekonwalescencja trwa od 2 do 6 tygodni. U chorych onkologicznie operacja usunięcia jajników towarzyszy chemioterapii i radioterapii.

Pamiętaj, że każdy zabieg wiąże się z ryzykiem powikłań i skutków ubocznych. Na wizycie kwalifikacyjnej lekarz poinformuje Cię o możliwych powikłaniach dotyczących zabiegu.

Cennik

Nasz zespół

lek. spec. Bogna Sobkiewicz
lek. spec.
Ginekologia, Położnictwo, Ginekologia Estetyczna

Najczęściej zadawane pytania

Jeśli usunięty został jeden jajnik, pacjentka będzie nadal miesiączkować i może zajść w ciążę. Jeśli usunięto oba jajniki, zajście w ciążę nie jest możliwe - kobieta zazwyczaj otrzymuje hormonalną suplementację zastępczą.

Blizna będzie miała od 5 do kilkunastu centymetrów.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak