Wycięcie szyjki macicy

Raty na zdrowie
skier_male.png
Skierowanie
zabieg_maly.png
Zabieg

Opis usługi
Raty na zdrowie
skier_male.png
Skierowanie
zabieg_maly.png
Zabieg

Kiedy konieczna jest operacja wycięcia szyjki macicy?

Operacja jest stosowana w przypadku występowania obniżenia lub wypadania macicy, zbyt długiej lub krótkiej szyjki macicy, rozległych nadżerek, polipów, przewlekłych stanów zapalnych szyjki macicy.

Zdarza się, że operacja jest wykonywana w celu usunięcia zmian przedrakowych.

Jak przebiega wycięcie szyjki macicy?

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym (dożylnym lub dokręgosłupowym). Polega na usunięciu szyjki macicy z górną częścią pochwy. Po przeprowadzeniu amputacji śluzówka pochwy i śluzówka kanału szyjki macicy jest zespalana przez lekarza. Zabieg może wpłynąć negatywnie na płodność kobiety.

Zabieg trwa ok. pół godziny. Następnie Pacjentka zostaje na obserwacji i zwykle wychodzi do domu następnego dnia.

Przygotuj się

3 dni przed zabiegiem

Unikaj pokarmów ciężkostrawnych i gazowanych płynów.

Dzień przed zabiegiem

Przyjmij leki przeczyszczające, czopek glicerynowy lub wykonaj lewatywę. Weź Espumisan lub węgiel aktywowany.

w dniu badania

3-4 godziny przed zabiegiem musisz być na czczo (bez jedzenia i picia). Przed zabiegiem konieczne jest przedstawienie wyników badań: HBs, HCV (nie starsze niż 3 miesiące), elektrolitów, APTT, poziomu białka, grupy krwi i morfologii.

Więcej o usłudze

Po zabiegu może pojawić się krwawienie z dróg rodnych. Przez ok. miesiąc należy się oszczędzać - nie dźwigać i nie uprawiać intensywnej aktywności fizycznej, unikać współżycia seksualnego.

Pamiętaj, że każdy zabieg wiąże się z ryzykiem powikłań i skutków ubocznych. Na wizycie kwalifikacyjnej lekarz poinformuje Cię o możliwych powikłaniach dotyczących zabiegu.

Cennik

Najczęściej zadawane pytania

Ok. 30 - 40 minut.

Usunięcie szyjki macicy może wpłynąć na płodność i donoszenie ciąży. Jeśli planujesz macierzyństwo, skonsultuj się najpierw z lekarzem.

Najczęściej wypis ze szpitala następuje kolejnego dnia. Przez miesiąc należy się oszczędzać. Pełna rekonwalescencja trwa ok. 1,5 miesiąca.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak