Wyłuszczenie torbieli - niezłośliwego guza jajnika/ów (operacja brzuszna)

skier_male.png
Skierowanie
zabieg_maly.png
Zabieg

Opis usługi
skier_male.png
Skierowanie
zabieg_maly.png
Zabieg

Kiedy wykonywane jest wyłuszczenie torbieli?

Operację przeprowadza się najczęściej przy podejrzeniu raka jajnika lub profilaktycznie u kobiet w wieku menopauzalnym. Zdarza się również, że torbiel jest tak duża, że uciska sąsiadujące narządy. Torbiel może pęknąć i spowodować wewnętrzny krwotok. Bardzo często dopiero podczas operacji lekarz jest w stanie ocenić sytuację i zdecydować, czy wystarczy usunąć torbiel czy cały jajnik.

Jak przebiega wyłuszczenie torbieli?

Operacja trwa od 45 do 90 minut. Stosowane jest znieczulenie do przestrzeni rdzenia kręgowego lub ogólne. Jama brzuszna jest otwierana przez nacięcie o długości od 5 do kilkunastu centymetrów. Po uwidocznieniu guza przydatków wyłuszcza się go. Operacja kończy się założeniem szwów na nacięcie podbrzusza. W trakcie operacji pobierany jest materiał, który następnie przekazuje się do badania histopatologicznego. 

Przygotuj się

Tydzień przed zabiegiem

Wykonaj USG jajników.

3 dni przed zabiegiem

Unikaj pokarmów ciężkostrawnych i gazowanych płynów.

Dzień przed zabiegiem

Przyjmij leki przeczyszczające, czopek glicerynowy lub wykonaj lewatywę. Weź Espumisan lub węgiel aktywowany.

W dniu zabiegu

3-4 godziny przed zabiegiem musisz być na czczo (bez jedzenia i picia). Przed zabiegiem konieczne jest przedstawienie wyników badań: HBs, HCV (nie starsze niż 3 miesiące), elektrolitów, APTT, poziomu białka, grupy krwi i morfologii.

Więcej o usłudze

Hospitalizacja trwa maksymalnie 4 dni. Zdjęcie szwów następuje po tygodniu od operacji. Przez miesiąc należy się oszczędzać - nie uprawiać intensywnych ćwiczeń, nie dźwigać. Pacjentka może podjąć współżycie po konsultacji z lekarzem.

Pamiętaj, że każdy zabieg wiąże się z ryzykiem powikłań i skutków ubocznych. Na wizycie kwalifikacyjnej lekarz poinformuje Cię o możliwych powikłaniach dotyczących zabiegu.

Cennik

Nasz zespół

lek. spec. Bogna Sobkiewicz
lek. spec.
Ginekologia, Położnictwo, Ginekologia Estetyczna

Najczęściej zadawane pytania

Operacja nie spowoduje utraty miesiączki - będzie można po niej starać się o dziecko.

Hospitalizacja trwa maksymalnie 4 dni. Przez miesiąc należy się oszczędzać - nie uprawiać intensywnych ćwiczeń, nie dźwigać.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak