Videorektoskopia

skier_male.png
Skierowanie
zabieg_maly.png
Zabieg

Opis usługi
skier_male.png
Skierowanie
zabieg_maly.png
Zabieg

Badanie to pozwala na dokładną ocenę odbytnicy i kanału odbytu pod kątem występowania zmian patologicznych. Umożliwia lekarzowi postawienie diagnozy i wykluczenie chorób m. in. nowotworowej odbytnicy i odbytu, a Tobie daje pewność prawidłowo dobranego leczenia hemoroidów. Urządzenie wprowadzane jest do kanału odbytu i odbytnicy z możliwością bezpośredniego podglądu na ekranie monitora.

Kiedy wykonać badanie videorektoskopowe

Wskazania do wykonania badania:

 • bóle w okolicy odbytu, podbrzusza,
 • zmiana rytmu wypróżnień lub kształtu oddawanego stolca (stolec ołówkowaty), nieskuteczne parcie na stolec, bądź bezwiedne oddawanie stolca,
 • krwawienie z odbytu,
 • guzy w odbycie,
 • sączenie wydzieliny z odbytu,
 • świąd odbytu z niewyjaśnionej przyczyny,
 • inne (wziernikowanie mające na celu pobranie wycinków błony śluzowej, w celu wykluczenia procesów chorobowych np. choroby nowotworowej).

Przygotuj się

Dzień przed badaniem

Wykonaj lewatywę

W dniu badania

Wykonaj lewatywę.

Bądź na czczo.

Nie przyjmuj żadnych środków przeczyszczających.

Weź ze sobą wyniki innych badań diagnostycznych związanych z Twoimi chorobami.

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość.

Więcej o usłudze

Videorektoskopia nie powinna być przeprowadzana u kobiet w ciąży i u pacjentów z:

 • chorobą Leśniowskiego-Crohna,
 • wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego
 • zapaleniem otrzewnej,
 • zaburzeniami krzepnięcia krwi.

Cennik

Najczęściej zadawane pytania

Zabieg wraz z przygotowaniem trwa 20-30 minut.

Zabieg nie jest bolesny, końcówka videorektoskopu jest pokryta środkiem znieczulającym. Pacjent może odczuwać jedynie lekki dyskomfort.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak