Wizyta alergologiczna

dorosly_18.png
Dorosły
00.png
Dziecko 0

Opis usługi
dorosly_18.png
Dorosły
00.png
Dziecko 0

Lekarz alergolog specjalizuje się w diagnostyce alergii, zapobieganiu ich objawom i odczulaniu pacjentów. Zajmuje się również leczeniem chorób o podłożu alergicznym, między innymi:

 • astmy,
 • kataru siennego,
 • pokrzywki,
 • alergii pokarmowych.

Zapisz siebie lub dziecko do alergologa, jeśli zauważysz:

 • niepokojące, swędzące zmiany skórne, wysypkę,
 • kichanie, katar lub kaszel niezwiązany z przeziębieniem,
 • duszności,
 • swędzenie i łzawienie oczu,
 • powtarzające się bóle brzucha lub biegunki.

Jakie badania diagnostyczne może zlecić alergolog

 • testy skórne - na skórę nakłada się wybrane alergeny i po 15-20 minutach sprawdza, czy wystąpiła reakcja uczuleniowa,
 • testy z krwi – w próbce krwi pobranej od pacjenta oznacza się przeciwciała IgE dla poszczególnych alergenów,
 • próby prowokacyjne – polegają na sprowokowaniu reakcji alergicznej poprzez bezpośrednie wystawienie pacjenta na działanie substancji wywołującej alergię.

Lekarz może również skierować Pacjenta na odczulanie (immunoterapię), czyli stopniowe podawanie wzrastających dawek alergenów. Dzięki terapii organizm powoli wytwarza na nie tolerancję, a uciążliwe objawy alergii słabną.

Przygotuj się

2 tygodnie przed wizytą

Jeżeli chcesz, by lekarz ocenił Twój stan, a używasz leki przeciwalergiczne, odstaw je na 2 tygodnie.

Kilka dni przed wizytą

Spisz leki i suplementy, które zażywasz regularnie.

Przy alergiach pokarmowych przez kilka dni prowadź dzienniczek dietetyczny (wzór dostępny jest poniżej w Plikach do pobrania) – przynieś go na wizytę.

Przy alergiach kontaktowych spisz nazwy kosmetyków i chemii domowej, której używasz. Zrób zdjęcie składu produktów (producent jest zobowiązany do wypisania wszystkich składników na opakowaniu produktu).

W dniu wizyty

Na wizytę do lekarza zabierz ze sobą wyniki aktualnych badań diagnostycznych, jeśli były wykonywane poza Salve Medica.

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

Cennik

Nasz zespół

Najczęściej zadawane pytania

Pierwsza wizyta trwa 15 -20, kolejne 10-15 minut.

Ryzyko wystąpienia alergii u dziecka, którego rodzice są zdrowi, wynosi 12%, gdy jedno z rodziców obciążone jest alergią, ryzyko wzrasta do 20%,  gdy oboje - do 50%. Jeżeli rodzice cierpią na ten sam typ alergii, możliwość wystąpienia alergii u dziecka wynosi aż 72%.

Lekarze najnowszej generacji nie powodują zmęczenia i zaburzeń koncentracji. Zapytaj lekarza o dostępne terapie.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Wcześniej słysząc onkolog drżałam że strachu, dziś - wiem że to człowiek który chce mi pomóc. Dzięki profesorowi Zadrożnemu poczułam się nie tylko jako pacjentka, ale przede wszystkim otoczona opieką młoda kobieta. Z całego serca polecam klinikę.

Gabrysia Majczak

Badanie urodynamiczne przeprowadzone w cudownej atmosferze. Mimo obaw i początkowemu stresowi czułam się zaopiekowana. Pan dr Szlaga, miły, empatyczny, wszystko dokładnie wyjaśnił, odpowiedział na każde pytanie. Pani Beata-asystująca w czasie badania, od samego wejścia do gabinetu starała się zminimalizować stres i otoczyć opieką. Polecam ten team

Żaneta Klimowicz

Korzystałem z usług kliniki przy okazji tomografu komputerowego oraz wizyty z synem u okulisty. Zawsze byłem zadowolony z jakości usług. Wizyty umawianie są na konkretne godziny, więc nie trzeba zazwyczaj czekać długo w kolejce, jest czysto i schludnie. Wnętrza są przyjemne dla oka, nowoczesne i funkcjonalne. Jedyny drobny minus, że przy rejestracji zawsze są kolejki, na szczęście bardzo szybko obsługiwane.

Wordlord

Daje 5 a nawet i więcej ⭐Pani doktor Jamroz-Brzeska (Alergolog) uratowała mnie lekami po wstrząsie anafilaktycznym. Jestem bardzo wdzięczna za to , że mogłam tego samego dnia na cito się dostać do lekarza. Do tego Pani doktor wspaniała osoba, mega empatyczna, wyrozumiała. Bardzo wnikliwie przeprowadziła wywiad lekarski, dzięki czemu mogła dobrze dobrać leki. Jestem Mega wdzięczna. Życzę powodzenia i dalszych sukcesów. Życzę Wszystkiego dobrego w nowym roku. Pozdrawiam Sylwia - pacjentka z Kutna

Sylwia z Kutna

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko