Wizyta bariatryczna

Opis usługi

Lekarz bariatra zajmuje się diagnozowaniem, profilaktyką i leczeniem otyłości sposobami tradycyjnymi: dietoterapią i farmakoterapią, a także metodami zabiegowymi. Dzięki chirurgii bariatrycznej u osób z BMI>40 możliwy staje się powrót do szczupłej sylwetki, który metodami tradycyjnymi osiąga jedynie 5% Pacjentów z otyłością olbrzymią. Prawidłowo wykonany zabieg bariatryczny pozwala zmniejszyć insulinooporność, a nawet całkowicie wyleczyć cukrzycę typu II, co zmniejsza ryzyko wystąpienia groźnych następstw tej choroby.

Otyłość jest chorobą o bardzo złożonych przyczynach i wymaga kompleksowego leczenia. Pomocą w pozbyciu się zbędnych kilogramów służy zespół specjalistów. Z bariatrą ściśle współpracują psychologowie, dietetycy i interniści, którzy poszukają przyczyn otyłości i  oceniają aktualny stan zdrowia. Po wspólnej konsultacji, zaproponują właściwe postępowanie.

Jak przebiega wizyta u bariatry

Podczas wizyty lekarz przeprowadzi wywiad, oceni wyniki badań. W razie potrzeby zaproponuje leczenie farmakologiczne ograniczające apetyt lub leki, które pomagają spalić tkankę tłuszczową. Jeżeli zmiana diety i leczenie nie przynoszą rezultatu, lekarz może zasugerować zabieg bariatryczny - założenie przewiązki żołądkowej.

Dalsze leczenie bariatryczne

Laparoskopowa, regulowana przewiązka żołądkowa (popularnie zwana opaską) jest najbardziej radykalną z proponowanych metod. Wymaga 24 godzinnego pobytu w szpitalu i znieczulenia ogólnego. Doświadczony zespół lekarzy (anestezjolog, zespół chirurgiczny) zakłada na żołądek opaskę dzielącą go na dwie części – górną mającą około 20-30 ml pojemności i dolną. Wielkość przejścia pomiędzy częściami żołądka można regulować za pomocą tzw. portu wszczepionego pod skórę brzucha. Pacjent uzyskuje uczucie sytości już po zjedzeniu niewielkiej ilości pokarmu, a zjedzenie następnej porcji jest możliwe dopiero po kilku godzinach.

Przygotuj się

Kilka dni przed wizytą

Na wizytę do lekarza zabierz ze sobą wyniki aktualnych badań diagnostycznych, jeśli takie posiadasz.

Spisz leki i suplementy, które zażywasz regularnie.

Przez 3 dni prowadź dzienniczek dietetyczny (znajdziesz go w plikach do pobrania).

W dniu wizyty

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

Cennik

Najczęściej zadawane pytania

Wizyta trwa 10 -20 minut.

Zabieg bariatryczny może być ratunkiem dla osób z otyłością olbrzymią (BMI>40). Powinny go rozważyć osoby u których otyłość wpływa negatywnie na codzienne funkcjonowanie i ogólny stan zdrowia.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak