Wizyta dietetyczna

Opis usługi

W czasach, kiedy połowa społeczeństwa cierpi z powodu nadwagi i otyłości, a półki sklepowe uginają się pod ciężarem niezdrowego jedzenia, rola dietetyka jest nieoceniona. Jego celem jest nauczyć pacjenta jak jeść, by utrzymać odpowiednią masę ciała, jakie produkty wybierać i stosować w codziennym życiu, jakie nawyki żywieniowe kształtować u siebie i członków swojej rodziny.

Pomoc dietetyka jest istotnym wsparciem podczas planowania i prowadzenia ciąży, leczenia chorób układu pokarmowego i innych chorób wewnętrznych, a także w zaburzeniach hormonalnych, chorobach tarczycy czy cukrzycy.

Jak przebiega wizyta u dietetyka

Podczas pierwszej wizyty dietetyk przeprowadzi analizę składu ciała nieinwazyjną metodą bioimpedancji elektrycznej, przy pomocy profesjonalnego analizatora, przeprowadzi wywiad podczas którego będzie pytać o dotychczasową dietę, upodobania żywieniowe, ewentualne choroby współistniejące i aktywność fizyczną.

Dietetyk przekazuje zalecenia żywieniowe, może również ułożyć indywidualnie dopasowany jadłospis z listą zakupów. Jadłospis, przy sumiennym stosowaniu, pomaga trzymać się ustalonej ilości kalorii i liczby posiłków.

Na wizycie kontrolnej omawiane są dotychczasowe efekty stosowania diety, wykonujemy ponowną segmentową analizę składu ciała, w celu sprawdzenia osiągniętych wyników. Na koniec dobieramy dalszy schemat planu żywieniowego niezbędnego do osiągnięcia założonych celów, włączając niezbędne modyfikacje.

Przygotuj się

Przed wizytą

Na wizytę do lekarza zabierz ze sobą wyniki aktualnych badań diagnostycznych, jeśli jakimiś dysponujesz.

Spisz leki i suplementy, które zażywasz regularnie.

Spisuj przez 1-3 dni wszystkie napoje i produkty spożywcze, które jadasz zapisując: godzinę posiłku, składniki i porcje – np. 10:30 bułka, sztuka; masło, płaska łyżeczka; pomidor, średnia sztuka, sól, szczypta; kawa z mlekiem, szklanka (pomoże Ci w tym dzienniczek dietetyczny, który znajdziesz poniżej w Plikach do pobrania).

W dniu wizyty

Aby wyniki analizy składu ciała były wiarygodne należy przed jego wykonaniem opróżnić pęcherz i przez minimum 3 godziny nie jeść. Badanie wykonywane jest na boso – paniom radzimy ubierając się zrezygnować z rajstop.   

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

Cennik

Najczęściej zadawane pytania

Wizyta trwa około godziny.

Jadłospis będzie przygotowany na 7 lub 14 dni.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak