Wizyta dla osoby dorosłej

Lekarzem pierwszego kontaktu dla osób dorosłych jest lekarz rodzinny lub internista (specjalista chorób wewnętrznych). Zajmuje się on profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem chorób m.in. układu:

 • krążenia,
 • odpornościowego,
 • oddechowego,
 • kostnego,
 • pokarmowego,
 • moczowego, 
 • a także chorób tarczycy, metabolicznych i alergicznych.

Podczas wizyty lekarz:

 • analizuje historię zdrowia i choroby,
 • przeprowadza z Pacjentem wywiad medyczny,
 • analizuje badania diagnostyczne,
 • ocenia niepokojące zmiany i objawy.

Internista w uzasadnionych przypadkach może zlecić badania EKG, USG, a także laboratoryjne: krwi, moczu lub kału, a jeśli zachodzi taka konieczność, kieruje Pacjent do innego specjalisty (np. alergologa, gastrologa czy reumatologa).

Lekarz POZ może wystawić kartę DILO, umożliwiającą szybką ścieżkę diagnostyki onkologicznej.

POZ

Zapis do poradni

Jeżeli chcesz zapisać się do poradni POZ w Salve Medica wypełnij i złóż deklarację do lekarza rodzinnego, pediatry, pielęgniarki i położnej  w naszej Rejestracji, więcej informacji znajdziesz tutaj. 

Możesz również zapisać się elektronicznie przez Internetowe Konto Pacjenta (IKP). Do zapisu potrzebny jest podpis elektroniczny, podpis kwalifikowany lub e-dowód.

Zamówienie wizyty

Umów się na wizytę z internistą telefonicznie 42 254 64 84 lub osobiście w Rejestracji.

Dzień przed wizytą dostaniesz SMS przypominający. Jeżeli nie możesz przyjść, poinformuj nas o tym, inny Pacjent będzie mógł skorzystać z wizyty w tym terminie.

Możesz również skorzystać z teleporady lub wideoporady w ramach poradni lekarzy rodzinnych.

Wizyta lekarska

Przyjdź na wizytę w wyznaczonym miejscu i terminie. W celu rejestracji zabierz dokument potwierdzający tożsamość. Poinformuj o swoim przybyciu rejestrację - zostaniesz skierowany do odpowiedniego gabinetu.

Na wizytę lekarz przyjmuje według kolejności rejestracji. Poczekaj przed gabinetem na zaproszenie na wizytę. 

Po wizycie prześlemy Ci ankietę satysfakcji pacjenta. Jej uzupełnienie i odesłanie to dla nas bardzo ważna informacja zwrotna. W rejestracji dostępne są również wersje papierowe. Dzięki opinii naszych Pacjentów możemy udoskonalać obsługę i usługi medyczne w Poradni Lekarzy Rodzinnych. 

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak