Wizyta endokrynologiczna

Opis usługi

Endokrynolog zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób związanych z zaburzeniem wydzielania hormonów przez gruczoły dokrewne. Są to miedzy innymi:

 • choroby tarczycy: nadczynność i niedoczynność tarczycy, choroba Hashimoto, guzy tarczycy,
 • choroby przytarczyc: nadczynność i niedoczynność przytarczyc, zespół Albrighta, tężyczka
 • choroby trzustki: cukrzyca, guzy trzustki,
 • choroby przysadki mózgowej: hiperprolaktynemia, nadczynność przysadki mózgowej, niedoczynność przysadki mózgowej, akromegalia, choroba Cushinga, moczówka prosta
 • choroby nadnerczy: nadczynność i niedoczynność nadnerczy, guzy nadnerczy, nadciśnienie tętnicze uwarunkowane hormonalnie, zespół Cushinga
 • choroby gonad: zaburzenia dojrzewania, zaburzenia miesiączkowania, menopauza, andropauza, niepłodność spowodowana zaburzeniami hormonalnymi (pierwotna i wtórna), ginekomastia
 • depresja spowodowana niedoborem hormonów, 
 • nadmierne owłosienie, nadmierny trądzik, łysienie, 
 • osteoporoza.

Umów się na wizytę u endokrynologa, jeśli zauważysz u siebie lub swojego dziecka niepokojące objawy:

 • nagły przyrost lub spadek masy ciała,
 • nadmierną senność lub zbyt dużą pobudliwość,
 • obfity trądzik,
 • uderzenia gorąca,
 • bóle głowy,
 • wypadanie włosów,
 • obrzęki rąk i stóp,
 • ból piersi,
 • zaburzenia miesiączkowania,
 • problemy z utrzymaniem ciąży,
 • przedwczesne dojrzewanie,
 • zahamowany lub nadmierny wzrost.

Jak przebiega wizyta endokrynologiczna

Podczas wizyty lekarz przeprowadzi wywiad i oceni niepokojące objawy. Endokrynolog często zleca badania krwi pod kątem poziomu wybranych hormonów i na tej podstawie zaleca odpowiednią terapię.

Endokrynolog, jeśli uzna że Twój przypadek wymaga konsultacji innego specjalisty, może skierować Cię na wizytę do:

lub na badania diagnostyczne:

Na wszystkie konsultacje i badania możesz umówić się w Salve Medica. 

Przygotuj się

W dniu badania

Na wizytę do lekarza zabierz ze sobą wyniki aktualnych badań diagnostycznych, jeśli wykonywałeś je poza Salve Medica.

Spisz leki i suplementy, które zażywasz regularnie.

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

Cennik

Najczęściej zadawane pytania

Wizyta trwa 10 -20 minut.

Podczas wizyty lekarz może obejrzeć i osłuchać miejsca, które diagnozuje, a także przeprowadzić  badanie palpacyjne.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Wcześniej słysząc onkolog drżałam że strachu, dziś - wiem że to człowiek który chce mi pomóc. Dzięki profesorowi Zadrożnemu poczułam się nie tylko jako pacjentka, ale przede wszystkim otoczona opieką młoda kobieta. Z całego serca polecam klinikę.

Gabrysia Majczak

Badanie urodynamiczne przeprowadzone w cudownej atmosferze. Mimo obaw i początkowemu stresowi czułam się zaopiekowana. Pan dr Szlaga, miły, empatyczny, wszystko dokładnie wyjaśnił, odpowiedział na każde pytanie. Pani Beata-asystująca w czasie badania, od samego wejścia do gabinetu starała się zminimalizować stres i otoczyć opieką. Polecam ten team

Żaneta Klimowicz

Korzystałem z usług kliniki przy okazji tomografu komputerowego oraz wizyty z synem u okulisty. Zawsze byłem zadowolony z jakości usług. Wizyty umawianie są na konkretne godziny, więc nie trzeba zazwyczaj czekać długo w kolejce, jest czysto i schludnie. Wnętrza są przyjemne dla oka, nowoczesne i funkcjonalne. Jedyny drobny minus, że przy rejestracji zawsze są kolejki, na szczęście bardzo szybko obsługiwane.

Wordlord

Daje 5 a nawet i więcej ⭐Pani doktor Jamroz-Brzeska (Alergolog) uratowała mnie lekami po wstrząsie anafilaktycznym. Jestem bardzo wdzięczna za to , że mogłam tego samego dnia na cito się dostać do lekarza. Do tego Pani doktor wspaniała osoba, mega empatyczna, wyrozumiała. Bardzo wnikliwie przeprowadziła wywiad lekarski, dzięki czemu mogła dobrze dobrać leki. Jestem Mega wdzięczna. Życzę powodzenia i dalszych sukcesów. Życzę Wszystkiego dobrego w nowym roku. Pozdrawiam Sylwia - pacjentka z Kutna

Sylwia z Kutna

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko