Wizyta geriatryczna

skier_male.png
Skierowanie

Opis usługi
skier_male.png
Skierowanie

Zadaniem lekarza geriatry jest całościowe spojrzenie na Pacjenta, uwzględnienie pełnego wywiadu chorobowego, jakości życia chorego oraz wyłonienie najbardziej pilnych problemów zdrowotnych.

Celem działań geriatry jest:

 • analiza przyjmowanych przez leków i odpowiedni ich dobór tak, aby nie wchodziły w interakcje i nie szkodziły Pacjentowi,
 • leczenie chorób wieku starczego i chorób współistniejących, a także zapobieganie ich progresji,
 • opóźnienie wystąpienia czy pogłębienia się niepełnosprawności,
 • zminimalizowanie dyskomfortu ograniczającego codzienne funkcjonowanie,
 • poprawa sprawności ruchowej – głównie z zakresu samoobsługi.

Czym zajmuje się geriatria

Geriatra zajmuje się zaburzeniami funkcji psychicznych: pamięci, zachowania, depresją, bezsennością, a także uzależnieniem od leków. Uwzględnia wzajemny wpływ schorzeń i leków na siebie i na jakość życia chorego. Ocenia przebieg chorób przewlekłych takich jak: choroba wieńcowa, niewydolność serca, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca typu 2. Przeciwdziała pogorszeniu ogólnej sprawności chorego:

 • zaburzeń chodu i równowagi,
 • pogłębianiu osteoporozy i złamaniom,
 • zaburzeniom odżywienia,
 • nietrzymania moczu i stolca.

Wizyta dostępna w ramach umowy z NFZ oraz komercyjnie.

Jak przebiega wizyta u geriatry

Podczas wizyty lekarz przeprowadzi szczegółowy wywiad i niezbędne badania przedmiotowe. Zinterpretuje wyniki, przepisze leki, skieruje na zabiegi i udzieli ogólnych wskazówek w ramach profilaktyki chorób. Geriatra może zlecić badania laboratoryjne i diagnostyki obrazowej, a także skierować na leczenie sanatoryjne lub uzdrowiskowe.

Przygotuj się

W dniu badania

Na pierwszą wizytę zabierz:

 • skierowanie do geriatry od lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej lub lekarza specjalisty (jeśli wizyta ma być finansowana z NFZ) ,
 • posiadaną dokumentację lekarską (jeśli Pacjent leczy się poza Salve Medica),
 • wypisy ze szpitala,
 • zalecenia lekarza POZ (jeśli Pacjent leczy się poza Salve Medica),
 • wykaz wszystkich leków przyjmowanych przez Pacjenta (także tych bez recepty),
 • przedmioty ortopedyczne stosowane w domu: okulary do czytania, aparaty słuchowe, laski, kule itp.
 • dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość.

Cennik

Najczęściej zadawane pytania

Wizyta pierwszorazowa trwa około 20 minut. Kolejne są krótsze, mogą również odbywać się przez telefon. 

Podczas wizyty lekarz może obejrzeć i osłuchać miejsca, które diagnozuje, a także przeprowadzić badanie palpacyjne.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Poradnik

Biegunka - przyczyny i sposoby leczenia

Rozpoznania biegunki zarówno u dzieci, jak i dorosłych można dokonać przez ocenę konsystencji stolca oraz jego objętości i częstotliwości wypróżniania. Na ogół symptomy ustępują samoistnie, jednak nie należy lekceważyć pojawienia się biegunki. Jest ona objawem nieżytu żołądkowo-jelitowego, czyi zakażenia układu pokarmowego. Warto więc wiedzieć, jakie mogą być przyczyny biegunki i poznać sposoby jej leczenia, by szybko pozbyć się uciążliwych objawów.

Gorączka reumatyczna - objawy i leczenie u dzieci oraz dorosłych

Gorączka reumatyczna to niezwykle groźna choroba o podłożu autoimmunologicznym, będąca jedną z najczęstszych przyczyn pojawienia się i rozwijania nabytych wad serca u dzieci i młodzieży.

Neurologia - wąska specjalizacja o szerokim spektrum działania

Neurologia jest dziedziną medycyny zajmującą się diagnozowaniem oraz leczeniem schorzeń związanych z nieprawidłowościami czynnościowymi oraz urazami oraz urazami ośrodkowego lub obwodowego układu nerwowego. I choć z pozoru obszar działania lekarzy neurologów wydaje się wąski, to mnogość schorzeń, towarzyszących im objawów oraz zawiłości diagnostyczne sprawiają, że neurologia okazuje się być specjalizacją o… szeroki spektrum działania.

Nietrzymanie moczu może dotknąć każdego

Nietrzymanie moczu to objaw polegający na niemożności kontroli oddawania moczu. Wbrew pozorom dotyka nie tylko osób starszych, ale również kobiety w ciąży i po porodzie czy osoby cierpiące na różnorakie schorzenia.

Prawidłowa dieta dla diabetyków - poradnik diety cukrzycowej

Cukrzyca jest chorobą metaboliczną wynikającą z defektu wydzielania lub działania insuliny. Bezpośrednią konsekwencją takiego stanu rzeczy jest hiperglikemia, czyli stan podwyższonego poziomu cukru (glukozy) we krwi. Cukrzyca typu pierwszego wynika z uszkodzenia komórek trzustki prowadzącego do braku wydzielania insuliny. Typu drugi cukrzycy uznany za chorobę cywilizacyjną spowodowany jest niewystarczającą produkcją insuliny, a także insulinoopornością komórek i tkanek. Jej przyczyną mogą być czynniki dziedziczne, ale najczęściej jest nią niezdrowy tryb życia, nieprawidłowa dieta oraz brak ruchu.

Rwa kulszowa - objawy i sposoby leczenia

Ból w okolicach lędźwi i wyczuwalne promieniowanie aż do kończyn dolnych. Rwa kulszowa jest jednym z najczęstszych objawów dyskopatii. Warto więc poznać jej objawy i sposoby leczenia, by w porę i skutecznie zniwelować ból kręgosłupa.

Skleroterapia - skuteczny sposób na leczenie hemoroidów

Skleroterapia jest zabiegiem, który stosuje się zwykle w przypadku leczenia niewydolności żylnej w postaci przewlekłej. Procedura polega na ostrzykiwaniu wybranego miejsca środkami chemicznymi, mającymi na celu zmniejszenie przepływu krwi w zmienionym chorobowo miejscu.

Telemedycyna w poradniach lekarzy specjalistów

Wprowadzamy telemedycynę w poradniach lekarzy specjalistów. Sprawdź listę lekarzy, którzy przyjmują przez telefon.

Opinie o Salve Medica

Wcześniej słysząc onkolog drżałam że strachu, dziś - wiem że to człowiek który chce mi pomóc. Dzięki profesorowi Zadrożnemu poczułam się nie tylko jako pacjentka, ale przede wszystkim otoczona opieką młoda kobieta. Z całego serca polecam klinikę.

Gabrysia Majczak

Badanie urodynamiczne przeprowadzone w cudownej atmosferze. Mimo obaw i początkowemu stresowi czułam się zaopiekowana. Pan dr Szlaga, miły, empatyczny, wszystko dokładnie wyjaśnił, odpowiedział na każde pytanie. Pani Beata-asystująca w czasie badania, od samego wejścia do gabinetu starała się zminimalizować stres i otoczyć opieką. Polecam ten team

Żaneta Klimowicz

Korzystałem z usług kliniki przy okazji tomografu komputerowego oraz wizyty z synem u okulisty. Zawsze byłem zadowolony z jakości usług. Wizyty umawianie są na konkretne godziny, więc nie trzeba zazwyczaj czekać długo w kolejce, jest czysto i schludnie. Wnętrza są przyjemne dla oka, nowoczesne i funkcjonalne. Jedyny drobny minus, że przy rejestracji zawsze są kolejki, na szczęście bardzo szybko obsługiwane.

Wordlord

Daje 5 a nawet i więcej ⭐Pani doktor Jamroz-Brzeska (Alergolog) uratowała mnie lekami po wstrząsie anafilaktycznym. Jestem bardzo wdzięczna za to , że mogłam tego samego dnia na cito się dostać do lekarza. Do tego Pani doktor wspaniała osoba, mega empatyczna, wyrozumiała. Bardzo wnikliwie przeprowadziła wywiad lekarski, dzięki czemu mogła dobrze dobrać leki. Jestem Mega wdzięczna. Życzę powodzenia i dalszych sukcesów. Życzę Wszystkiego dobrego w nowym roku. Pozdrawiam Sylwia - pacjentka z Kutna

Sylwia z Kutna

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko