Wizyta ginekologiczna w zakresie nietrzymania moczu

Opis usługi

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to mimowolne wyciekanie moczu. Pojawia się najczęściej w okresie poporodowym lub okołomenopauzalnym. W zależności od stopnia nietrzymania moczu, popuszczanie może pojawić się przy kichaniu, kaszlu, skakaniu, podczas śmiechu, ale również przy chodzeniu czy zmianach pozycji, podniesieniu dziecka.

Osoby uprawiające aktywność fizyczną powinny pamiętać o ćwiczeniu mięśnia krokowego i mięśni pochwy. Dobra kondycja tych mięśni jest kluczowa, by uniknąć problemu nietrzymania moczu.

Przyczyną nietrzymania moczu jest również zanik mięśni krocza, pochwy i sromu. Ze względu na niedobory hormonalne w okresie menopauzalnym.

Kiedy zdecydować się na wizytę u specjalisty do spraw nietrzymania moczu

Do lekarza warto zgłosić się jak najwcześniej, kiedy tylko pojawią się pierwsze objawy wysiłkowego nietrzymania moczu. Wczesne zdiagnozowanie problemu pomoże wdrożyć leczenie bez potrzeby przeprowadzenia zabiegów operacyjnych, które są konieczne w sytuacji, gdy wysiłkowe nietrzymanie moczu jest już w zaawansowanym stadium. Wtedy nawet niewielki wysiłek związany z uciskiem w jamie brzusznej powoduje mimowolne oddawanie moczu.

Diagnostyka wysiłkowego nietrzymania moczu obejmuje:

  • konsultacje i badania uroginekologiczne w tym: ogólną ocenę stanu zdrowia, wywiad ginekologiczno-położniczy wraz z ankietą dotyczącą nietrzymania moczu. Omówienie i przygotowanie dzienniczka mikcji (oddawania moczu). Prowadzenie samokontroli jest niezbędne do obiektywnej oceny problemu nietrzymania moczu,
  • USG narządu rodnego,
  • USG dna miednicy – uroginekologiczne (w diagnostyce nietrzymaniu moczu),
  • badanie laboratoryjne moczu (ogólne, posiew i antybiogram),
  • badanie urodynamiczne – badanie czynności pęcherza moczowego i cewki moczowej.

Komplet wyników jest podstawą do oceny stopnia nietrzymania moczu i zaplanowaniem właściwej terapii. U młodych pacjentek po porodach i przy niewielkim stopniu popuszczania moczu pierwszym etapem zawsze jest fizjoterapia lub zabieg HIFU. Ćwiczenia nie tylko poprawiają kondycję mięśni, ale również chronią przed rozwojem choroby i zaburzeniami statyki narządu rodnego.

Przygotuj się

W dniu wizyty

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

Cennik

Najczęściej zadawane pytania

Wizyta trwa 15-20 minut.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak