Wizyta hepatologiczna

Opis usługi

Hepatolog diagnozuje i leczy choroby wątroby, pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych. Zajmuje się pacjentami po zatruciach substancjami chemicznymi, lekami, trującymi roślinami czy grzybami. Leczy między innymi:

 • zapalenie wątroby (wirusowych, ostrych, autoimmunologicznych),
 • marskość wątroby i związanymi z tym powikłaniami,
 • chorobę alkoholową wątroby,
 • niealkoholowe stłuszczenie wątroby,
 • choroby cholestatyczne (woreczka i przewodów żółciowych),
 • zakrzepicę żył wątrobowych (zespół Budda-Chiariego),
 • kamicę dróg żółciowych,
 • choroby nowotworowe wątroby i dróg żółciowych,
 • naczyniaki i torbiele w wątrobie,
 • encefalopatię wątrobową.

Kiedy zapisać się na wizytę do hepatologa

Zapisz się na wizytę jeśli cierpisz z powodu:

 • ciągłych zaparć lub biegunek,
 • nudności lub wymiotów,
 • zgagi czy tzw. pustego odbijania,

lub masz niepokojące objawy: zażółcenie białek oczu, błon śluzowych jamy ustnej oraz skóry, ciemniejszą barwa moczu lub wyczuwalnie powiększoną wątrobę.

Jak przebiega wizyta hepatologiczna

Podczas wizyty hepatolog przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem, pyta o wcześniej przebyte choroby lub schorzenia występujące w rodzinie. W celu postawienia diagnozy kieruje na badania krwi, USG jamy brzusznej lub badania genetyczne. Kwalifikuje pacjentów na szczepienia ochronne przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B.

Przygotuj się

W dniu badania 

Na wizytę do lekarza zabierz ze sobą wyniki aktualnych badań diagnostycznych, jeśli takimi dysponujesz.

Spisz leki i suplementy, które zażywasz regularnie.

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

Cennik

Najczęściej zadawane pytania

Wizyta trwa 10-20 minut.

Na wizycie lekarz przeprowadza jedynie konsultację. USG można wykonać u radiologa, po wcześniejszym umówieniu terminu.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak