Wizyta hipertensjologiczna

Opis usługi

Hipertensjolog bada, diagnozuje i leczy nadciśnienie tętnicze, które jest jedną z chorób cywilizacyjnych, a nieleczone może prowadzić do miażdżycy, niewydolności serca czy nawet do zawału lub udaru.

Kiedy zapisać się na wizytę do hipertensjologa

Zapisz się do tego specjalisty gdy Twoje ciśnienie skurczowe jest równe lub wyższe niż 140 mm Hg, a ciśnienie rozkurczowe równe lub wyższe niż 90 mm Hg lub jeśli zmagasz się z którymś z tych problemów:

 • zawroty głowy,
 • ból z tyłu głowy lub uczucie ucisku,
 • szum w uszach,
 • częste krwawienie z nosa,
 • kołatanie serca,
 • bóle w okolicach klatki piersiowej,
 • zmęczenie lub nadmierne rozdrażnienie,
 • duszności,
 • bezsenność.

Jak przebiega wizyta hipertensjologiczna

Wizyta u lekarza rozpoczyna się pomiarem ciśnienia i dokładnym wywiadem dotyczącym przebytych chorób, zażywanych leków i trybu życia pacjenta, ponieważ chorobę często mogą pogłębiać nieprawidłowa dieta, braku ruchu oraz nadmierny stres. Hipertensjolog może zlecić szereg innych badań, m.in. morfologię krwi, glukozę, poziom cholesterolu i trójglicerydów, stężenie kreatyniny, kwasu moczowego, potasu i sodu. Może również skierować pacjenta na EKG, badanie dna oka czy USG tętnic szyjnych lub nerkowych.

Leczenie pacjentów z nadciśnieniem tętniczym zależą od przyczyny jego powstawania. Często zalecane jest leczenie farmakologiczne.

Profilaktyka nadciśnienia

Bardzo istotną kwestią jest również profilaktyka, która obejmuje przede wszystkim:

 • dbanie o odpowiednią masę ciała,
 • zbilansowaną dietę bogatą w warzywa i błonnik, ze zmniejszoną zawartością soli,
 • systematyczną aktywność fizyczną (ćwiczenia aerobowe),
 • rzucenie palenia oraz zmianę trybu życia na mniej stresujący.

Przygotuj się

Przed wizytą

Jeżeli masz nadciśnienie – mierz je regularnie (pomoże ci w tym książeczka pomiaru ciśnienia do wydrukowania - poniżej w Plikach do pobrania).

W dniu wizyty

Na wizytę do lekarza zabierz ze sobą wyniki aktualnych badań diagnostycznych, jeśli takimi dysponujesz.

Spisz leki i suplementy, które zażywasz regularnie.

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

Cennik

Najczęściej zadawane pytania

Wizyta trwa 10 -20 minut.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak