Wizyta internistyczna

Opis usługi

Internista zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem chorób narządów wewnętrznych. Nazywany jest często lekarzem pierwszego kontaktu, gdyż do niego udają się pacjenci, u których pojawią się niepokojące dolegliwości. Diagnozuje choroby układu krążenia, odpornościowego, oddechowego, kostnego, pokarmowego, moczowego,  a także chorób tarczycy, metabolicznych i alergicznych.

Kiedy zapisać się do internisty

Zgłoś się do lekarza, jeśli nie jesteś jeszcze pod opieką żadnego specjalisty, a podejrzewasz u siebie:

  • nadciśnienie lub niedociśnienie tętnicze, miażdżycę, zakrzepicę, zaburzenia rytmu serca, zapalenie mięśnia sercowego,
  • gruźlicę, astmę oskrzelową, zakażenie dróg oddechowych, przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, sarkoidozę,
  • osteoporozę, zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa i stawów, reumatoidalne zapalenie stawów,
  • choroby układu pokarmowego, zapalenie pęcherzyka żółciowego,
  • kamicę nerkową, zapalenie pęcherza moczowego,
  • niedoczynność lub nadczynność tarczycy, chorobę Hashimoto, wole obojętne tarczycy.

Jak przebiega wizyta internistyczna

Podczas wizyty lekarz przeprowadzi wywiad i niezbędne badania, oceni niepokojące zmiany i objawy. Internista może zlecić badania krwi i moczu i, jeśli zachodzi taka konieczność, kieruje pacjenta do innego specjalisty (np. endokrynologa, kardiologa czy pulmonologa).

Przygotuj się

Przed wizytą

Spisz leki i suplementy, które zażywasz regularnie.

Jeżeli masz nadciśnienie – mierz je regularnie (pomoże ci w tym książeczka pomiaru ciśnienia do wydrukowania - poniżej w „plikach do pobrania”).

W dniu badania

Na wizytę do lekarza zabierz ze sobą wyniki aktualnych badań diagnostycznych, jeśli takie posiadasz.

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

Cennik

Najczęściej zadawane pytania

Wizyta trwa 10 -20 minut.

Podczas wizyty lekarz może obejrzeć i osłuchać miejsca, które diagnozuje, a także przeprowadzić  badanie palpacyjne.

Jeśli badania laboratoryjne były wykonywane w Salve Medica, lekarz ma wgląd w ich wyniki.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak