Wizyta onkologiczna

Opis usługi

Onkolog zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób nowotworowych, coraz powszechniej występujących we współczesnym społeczeństwie. Jego zadaniem jest określenie rodzaju, typu i lokalizacji nowotworu, a następnie zaplanowanie wraz z zespołem terapii onkologicznej: chemioterapii, radioterapii lub leczenia chirurgicznego. Lekarz może zaproponować Pacjentowi udział w programie lekowym lub w badaniu klinicznym nowego leku na nowotwór, z którym zmaga się Pacjent.

Onkolog kliniczny to jeden z niewielu specjalistów, do którego w ramach NFZ można się zapisać bez skierowania.

Istnieje wiele podziałów nowotworów, podstawowy z nich to podział na nowotwory łagodne i złośliwe. Łagodne charakteryzują się wolnym wzrostem i nie dają przerzutów do węzłów chłonnych i innych narządów. Są dobrze odgraniczone i możliwe jest ich całkowite usunięcie. Do tej grupy należą m. in. włókniaki (z tkanki łącznej), tłuszczaki (z tkanki tłuszczowej) czy oponiaki (umiejscowione w oponach mózgowo-rdzeniowych). Zmiany złośliwe rosną szybko i dają przerzuty do węzłów chłonnych i odległych narządów. Nie zawsze jest możliwe ich całkowite usunięcie, ze względu na nacieki sąsiednich tkanek.

Zwróć się do onkologa, jeżeli jakieś zmiany w Twoim ciele powodują Twój niepokój. Pamiętaj, że wcześnie wykryta zmiana ma dużo większą szansę na całkowite wyleczenie.

Wśród najczęstszych objawów choroby nowotworowej wymienia się:

 • pojawienie się wyczuwalnych guzów i narośli,
 • zmiany koloru i kształtu znamion,
 • wielotygodniowa chrypa i/lub kaszel,
 • plucie krwią,
 • wycieki z brodawek sutkowych,
 • krew w kale i/lub moczu,
 • krwawienia pomiędzy miesiączkami i po menopauzie,
 • powiększenie lub zwiększenie masy części bądź całego jądra,
 • chudnięcie mimo dużego apetytu,
 • niegojące się owrzodzenia i rany w jamie nosowej i ustnej,
 • niedokrwistość,
 • częsta zgaga,
 • długotrwały ból w jamie brzusznej,
 • przewlekła wysoka gorączka,
 • powiększone węzły chłonne mimo braku infekcji,
 • przewlekłe osłabienie,
 • bezsenność lub nadmierna senność,
 • drgawki i nadmierna potliwość (niewstępująca wcześniej).

Do najczęstszych nowotworów występujących u kobiet należą: rak piersi, szyjki macicy, płuca i jelita grubego. U mężczyzn przeważają: rak jelita grubego,  płuca oraz gruczołu krokowego (prostaty, stercza).

Jak przebiega wizyta onkologiczna

Podczas wizyty lekarz przeprowadzi dokładny wywiad z pacjentem. Zapyta o źródło bólu, o rodzaj i okres trwania dolegliwości i o stan zdrowia. Onkolog przeprowadzi badanie ciała pacjenta wzrokiem, słuchem i dotykiem.

Wśród zlecanych przez onkologa badań diagnostycznych może znaleźć się:

Pacjentki Salve Medica mogą wziąć udział w bezpłatnych profilaktycznych programach zdrowotnych:

Przygotuj się

Przed wizytą

Jeśli myśl o wizycie u onkologa budzi w Tobie silne emocje poproś kogoś bliskiego, by Ci towarzyszył.

Zrób notatki dotyczące swoich objawów: od kiedy lub w jakich sytuacjach się pojawiają.

Porozmawiaj z członkami rodziny – u kogo z Twoich krewnych występowały nowotwory i jakie.

Spisz leki i suplementy, które zażywasz regularnie.

Pobierz z naszej strony praktyczny poradnik "Przewodnik pacjenta onkologicznego Salve Medica", który pozwoli przygotować się do pierwszej wizyty u onkologa.

W dniu wizyty

Na wizytę do lekarza zabierz ze sobą wyniki aktualnych badań diagnostycznych, jeśli takimi dysponujesz.

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

Cennik

Najczęściej zadawane pytania

Wizyta trwa 10 -20 minut.

Tak, nasza Poradnia Onkologii działa w ramach NFZ. Do zapisu na wizytę nie potrzeba skierowania.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Wcześniej słysząc onkolog drżałam że strachu, dziś - wiem że to człowiek który chce mi pomóc. Dzięki profesorowi Zadrożnemu poczułam się nie tylko jako pacjentka, ale przede wszystkim otoczona opieką młoda kobieta. Z całego serca polecam klinikę.

Gabrysia Majczak

Badanie urodynamiczne przeprowadzone w cudownej atmosferze. Mimo obaw i początkowemu stresowi czułam się zaopiekowana. Pan dr Szlaga, miły, empatyczny, wszystko dokładnie wyjaśnił, odpowiedział na każde pytanie. Pani Beata-asystująca w czasie badania, od samego wejścia do gabinetu starała się zminimalizować stres i otoczyć opieką. Polecam ten team

Żaneta Klimowicz

Korzystałem z usług kliniki przy okazji tomografu komputerowego oraz wizyty z synem u okulisty. Zawsze byłem zadowolony z jakości usług. Wizyty umawianie są na konkretne godziny, więc nie trzeba zazwyczaj czekać długo w kolejce, jest czysto i schludnie. Wnętrza są przyjemne dla oka, nowoczesne i funkcjonalne. Jedyny drobny minus, że przy rejestracji zawsze są kolejki, na szczęście bardzo szybko obsługiwane.

Wordlord

Daje 5 a nawet i więcej ⭐Pani doktor Jamroz-Brzeska (Alergolog) uratowała mnie lekami po wstrząsie anafilaktycznym. Jestem bardzo wdzięczna za to , że mogłam tego samego dnia na cito się dostać do lekarza. Do tego Pani doktor wspaniała osoba, mega empatyczna, wyrozumiała. Bardzo wnikliwie przeprowadziła wywiad lekarski, dzięki czemu mogła dobrze dobrać leki. Jestem Mega wdzięczna. Życzę powodzenia i dalszych sukcesów. Życzę Wszystkiego dobrego w nowym roku. Pozdrawiam Sylwia - pacjentka z Kutna

Sylwia z Kutna

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko