Wizyta ortopedyczna

Opis usługi

Lekarz ortopeda diagnozuje i leczy choroby narządu ruchu, urazy układu kostnego i mięśniowego a także osteoporozę. Zajmuje się również profilaktyką, szczególnie dysplazji stawów biodrowych, skrzywień kręgosłupa i płaskostopia u dzieci. Do tego specjalisty trafiają najczęściej pacjenci, których głównym objawem jest ból związany z ruchem. Najprostsze do zdiagnozowania są urazy: zwichnięcia, złamania i skręcenia, bo ich objawy są najczęściej jednoznaczne. W przypadku chorób zwyrodnieniowych kręgosłupa pierwsze symptomy są często nieswoiste, są to między innymi: ból w okolicy mostka, szumy uszne, migreny czy drętwienie nóg.

Ortopeda zajmuje się przede wszystkim:

 • urazami układu kostnego i mięśniowego,
 • zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa i stawów,
 • dyskopatiami,
 • przepukliną dyskową,
 • stenozą kanału kręgowego,
 • jałową martwicą kręgosłupa i kości,
 • chrzęstniakowatością,
 • wadami postawy,
 • zmianami przeciążeniowymi (np. łokieć tenisisty, zespół cieśni kanału nadgarstka, ostroga piętowa),
 • nowotworami kości,
 • chorobami zapalnymi kości i stawów,
 • wadami wrodzonymi (np. kręcz szyi, wrodzona dysplazja stawu biodrowego).

Jak przebiega wizyta u ortopedy

Podczas wizyty lekarz przeprowadzi dokładny wywiad z pacjentem dotyczący stanu zdrowia, stylu życia i przebytych urazów, a także proste badania fizykalne. Ortopeda może zlecić: rezonans, tomograf, RTG wybranego fragmentu lub densytometrię. Metody leczenia zależne są od choroby, najczęściej obejmują farmakologię, metody zachowawcze (np. unieruchomienie, noszenie gorsetów lub wkładek ortopedycznych) lub zabiegi chirurgiczne. Lekarz może również skierować pacjenta na fizjoterapię lub rehabilitację.

Przygotuj się

W dniu wizyty

Na wizytę do lekarza zabierz ze sobą wyniki aktualnych badań diagnostycznych (przede wszystkim zdjęcia RTG), jeśli takimi dysponujesz.

Spisz leki i suplementy, które zażywasz regularnie.

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

Cennik

Najczęściej zadawane pytania

Wizyta trwa 10 -20 minut.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak