Wizyta pediatryczna

Opis usługi

Pediatra zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem chorób wieku dziecięcego. Czuwa nad prawidłowym rozwojem dziecka poprzez zlecanie i interpretowanie badań okresowych i szczepień ochronnych. Rozpoznaje i koryguje zaburzenia rozwojowe. Prowadzi edukację rodziców pod kontem właściwej opieki oraz profilaktyki chorób dzieci.

Kiedy zapisać się na wizytę do pediatry

Umów się na wizytę gdy zaniepokoi Cię jakiś objaw chorobowy u Twojego dziecka, w szczególności:

 • temperatura powyżej 39 st.C lub przedłużający się stan podgorączkowy,
 • uporczywy kaszel,
 • katar w kolorze żółtym lub zielonym,
 • nadmierna senność i brak energii do codziennych aktywności,
 • wysypki i zmiany skórne,
 • zezowanie,
 • opóźniony rozwój ruchowy,
 • brak reakcji na bodźce,
 • wzdęty i bolący brzuszek,
 • biegunki lub zaparcia,
 • wymioty,
 • utrzymujący się brak apetytu,
 • trudności z ssaniem,
 • nadmierne ślinienie się,
 • trudności w koncentracji i zapamiętywaniu,
 • nadpobudliwość.

Jak przebiega wizyta pediatryczna

Podczas wizyty lekarz przeprowadzi wywiad i niezbędne badania, oceni niepokojące zmiany i objawy. Pediatra może zlecić badania krwi i moczu i, jeśli zachodzi taka konieczność, skieruje małego pacjenta do innego specjalisty (np. alergologa, endokrynologa czy kardiologa).

Przygotuj się

W dniu wizyty

Na wizytę do lekarza zabierz ze sobą wyniki aktualnych badań diagnostycznych dziecka, jeśli takimi dysponujesz.

Spisz leki i suplementy, które dziecko zażywa.

Zabierz ze sobą książeczkę zdrowia dziecka.

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość opiekuna prawnego.

Cennik

Najczęściej zadawane pytania

Wizyta trwa 10 -20 minut.

Nie, dziecku poniżej 4. roku nie należy zakładać maseczki ochronnej na wizytę lekarską.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Wcześniej słysząc onkolog drżałam że strachu, dziś - wiem że to człowiek który chce mi pomóc. Dzięki profesorowi Zadrożnemu poczułam się nie tylko jako pacjentka, ale przede wszystkim otoczona opieką młoda kobieta. Z całego serca polecam klinikę.

Gabrysia Majczak

Badanie urodynamiczne przeprowadzone w cudownej atmosferze. Mimo obaw i początkowemu stresowi czułam się zaopiekowana. Pan dr Szlaga, miły, empatyczny, wszystko dokładnie wyjaśnił, odpowiedział na każde pytanie. Pani Beata-asystująca w czasie badania, od samego wejścia do gabinetu starała się zminimalizować stres i otoczyć opieką. Polecam ten team

Żaneta Klimowicz

Korzystałem z usług kliniki przy okazji tomografu komputerowego oraz wizyty z synem u okulisty. Zawsze byłem zadowolony z jakości usług. Wizyty umawianie są na konkretne godziny, więc nie trzeba zazwyczaj czekać długo w kolejce, jest czysto i schludnie. Wnętrza są przyjemne dla oka, nowoczesne i funkcjonalne. Jedyny drobny minus, że przy rejestracji zawsze są kolejki, na szczęście bardzo szybko obsługiwane.

Wordlord

Daje 5 a nawet i więcej ⭐Pani doktor Jamroz-Brzeska (Alergolog) uratowała mnie lekami po wstrząsie anafilaktycznym. Jestem bardzo wdzięczna za to , że mogłam tego samego dnia na cito się dostać do lekarza. Do tego Pani doktor wspaniała osoba, mega empatyczna, wyrozumiała. Bardzo wnikliwie przeprowadziła wywiad lekarski, dzięki czemu mogła dobrze dobrać leki. Jestem Mega wdzięczna. Życzę powodzenia i dalszych sukcesów. Życzę Wszystkiego dobrego w nowym roku. Pozdrawiam Sylwia - pacjentka z Kutna

Sylwia z Kutna

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko