Wizyta pediatryczna POZ

Opis usługi

Pediatra Podstawowej Opieki Zdrowotnej to lekarz, którego wybierasz poprzez złożenie deklaracji. Do tego specjalisty możesz się udać bezpłatnie, w ramach usług NFZ, po diagnozę, leczenie i poradę dotyczącą zdrowia Twojego dziecka. Pediatra czuwa nad prawidłowym rozwojem Pacjenta poprzez dokonywanie bilansu rozwoju dziecka w wyznaczonych okresach, zlecanie badań i szczepień ochronnych. W przypadku choroby proponuje leczenie lub dalszą diagnostykę w celu wykrycia przyczyny problemu.

Zgłoś się z dzieckiem do pediatry w przypadku objawów takich jak:

 • wysoka temperatura,
 • kaszel lub długotrwały katar,
 • zmiany skórne,
 • długotrwały lub często powtarzający się ból,
 • wymioty, biegunki lub zaparcia,
 • brak energii lub nadpobudliwość,
 • dziwne, odbiegające od normy zachowanie,
 • zaburzenia rozwojowe… itp.

Jak przebiega wizyta pediatryczna  

Podczas wizyty pediatra przeprowadza wywiad i wykonuje niezbędne badania, ocenia niepokojące zmiany i objawy. Lekarz, jeśli uzna za konieczne, może zlecić badania krwi, moczu lub kału lub skierować dziecko do innego specjalisty (np. alergologa, endokrynologa czy kardiologa), na rehabilitację lub leczenie uzdrowiskowe. Pediatra wystawia zaświadczenia o stanie zdrowia i zwolnienia. Zadaniem pediatry jest również edukowanie rodziców na temat właściwej opieki, rozwoju dziecka oraz profilaktyki chorób.

Wizyty pediatryczna POZ z tłumaczem migowym

W POZ Salve Medica Pacjenci głusi lub słabosłyszący mogą skorzystać z tłumaczenia migowego on-line podczas wizyt internistycznych. Czytaj więcej o udogodnieniach dla Pacjentów niedosłyszących.

Przygotuj się

W dniu wizyty

Zabierz ze sobą wyniki badań przeprowadzonych poza Salve Medica, jeśli takimi dysponujesz. 

Spisz leki i suplementy, które zażywa dziecko.

Weź ze sobą książeczkę zdrowia dziecka.

W celu rejestracji zabierz swój dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość.

Najczęściej zadawane pytania

Wypełnij i złóż deklarację do lekarza rodzinnego, pediatry, pielęgniarki i położnej  w naszym Punkcie Obsługi Pacjenta w budynku A lub B. Wzór dostępny jest obok w Plikach do pobrania

Jeżeli masz Indywidualne Konto Pacjenta na pacjent.gov.pl możesz po zalogowaniu wypełnić deklarację on-line wpisując w nazwie świdczeniodawcy: Salve Medica Sp. z o.o. S.K., i w adresie siedziby: ul. Szparagowa 10, 91-211 Łódź 

Każda osoba uprawniona do świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej może mienić lekarza rodzinnego, pielęgniarkę i położną 2 razy do roku.

W Salve Medica w dniu szczepienia możesz nabyć szczepionki:

 • 5 w 1 (błonica, tężec, krztusiec, polio, Hib),
 • 6 w 1 (błonica, tężec, krztusiec, polio, Hib, WZW B),
 • przeciw ospie wietrznej,
 • przeciw biegunce rotawirusowej,
 • sezonową przeciw grypie.

Standardowa wizyta u naszego pediatry trwa 15 minut. Wizyta kwalifikująca do szczepienia – 10 minut (potem rodzic z dzieckiem kierowany jest do gabinetu zabiegowego), a wizyta z bilansem – 20 minut.

Nie, dziecku poniżej 4. roku nie należy zakładać maseczki ochronnej na wizytę lekarską.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Wcześniej słysząc onkolog drżałam że strachu, dziś - wiem że to człowiek który chce mi pomóc. Dzięki profesorowi Zadrożnemu poczułam się nie tylko jako pacjentka, ale przede wszystkim otoczona opieką młoda kobieta. Z całego serca polecam klinikę.

Gabrysia Majczak

Badanie urodynamiczne przeprowadzone w cudownej atmosferze. Mimo obaw i początkowemu stresowi czułam się zaopiekowana. Pan dr Szlaga, miły, empatyczny, wszystko dokładnie wyjaśnił, odpowiedział na każde pytanie. Pani Beata-asystująca w czasie badania, od samego wejścia do gabinetu starała się zminimalizować stres i otoczyć opieką. Polecam ten team

Żaneta Klimowicz

Korzystałem z usług kliniki przy okazji tomografu komputerowego oraz wizyty z synem u okulisty. Zawsze byłem zadowolony z jakości usług. Wizyty umawianie są na konkretne godziny, więc nie trzeba zazwyczaj czekać długo w kolejce, jest czysto i schludnie. Wnętrza są przyjemne dla oka, nowoczesne i funkcjonalne. Jedyny drobny minus, że przy rejestracji zawsze są kolejki, na szczęście bardzo szybko obsługiwane.

Wordlord

Daje 5 a nawet i więcej ⭐Pani doktor Jamroz-Brzeska (Alergolog) uratowała mnie lekami po wstrząsie anafilaktycznym. Jestem bardzo wdzięczna za to , że mogłam tego samego dnia na cito się dostać do lekarza. Do tego Pani doktor wspaniała osoba, mega empatyczna, wyrozumiała. Bardzo wnikliwie przeprowadziła wywiad lekarski, dzięki czemu mogła dobrze dobrać leki. Jestem Mega wdzięczna. Życzę powodzenia i dalszych sukcesów. Życzę Wszystkiego dobrego w nowym roku. Pozdrawiam Sylwia - pacjentka z Kutna

Sylwia z Kutna

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko