Wizyta psychiatryczna dziecięca

00.png
Dziecko 0

Opis usługi
00.png
Dziecko 0

Psychiatra dziecięcy czuwa nad prawidłowym rozwojem psychicznym dzieci i młodzieży, rozpoznaje występujące u nich zaburzenia psychiczne i ustala odpowiednią drogę leczenia. To specjalista, który ma doświadczenie w pracy z nieletnimi pacjentami, zapewnia im wsparcie na neutralnym gruncie oraz niezbędną, specjalistyczną pomoc.

Jeśli niepokoi Cię zachowanie Twojego dziecka bądź zmagasz się z problemami wychowawczymi, zasięgnij porady psychiatry dziecięcego.

Wskazania do wizyty u psychiatry dziecięcego

 • nagła zmiana zachowania dziecka,
 • objawy wskazujące, że dziecko przeżywa trudne chwile,
 • symptomy sugerujące nieprawidłowy rozwój psychiczny.

Psychiatra dziecięcy diagnozuje i leczy różnego typu zaburzenia psychiczne, w tym m.in.:

 • zaburzenia eksternalizacyjne (agresja, impulsywność, zachowania destrukcyjne),
 • zaburzenia internalizacyjne (problemy emocjonalne i behawioralne),
 • zaburzenia psychiczne związane z niepełnosprawnością lub chorobami somatycznymi,
 • całościowe zaburzenia rozwoju.

Przygotuj się

Pierwsza wizyta u psychiatry dziecięcego

Na pierwszą wizytę zazwyczaj zapraszani są sami rodzice, bez dziecka. Podczas pierwszego spotkania psychiatra zbiera wywiad dotyczący życia i rozwoju pacjenta, więc może zapytać o:

 • przebieg ciąży i porodu,
 • osiąganie przez dziecko kolejnych kamieni milowych (nauka chodzenia, siadania),
 • warunki środowiskowe,
 • codzienny sposób funkcjonowania dziecka,
 • potencjalne źródło problemów.

Kolejna wizyta, która odbywa się już z nieletnim pacjentem, ma charakter zapoznawczo-konsultacyjny. Drogę leczenia najczęściej ustala się po dwóch spotkaniach. W zależności od diagnozy, psychiatra może zlecić farmakoterapię i/lub psychoterapię (indywidualną/grupową/rodziny), socjoterapię, terapię zabawową i zajęciową, terapię ruchową, terapię zaburzeń mowy itp. Niekiedy niezbędna jest konsultacja u innego specjalisty (np. psychologa, logopedy, neurologa).

Więcej o usłudze

Chociaż umówienie się na pierwszą wizytę do psychiatry dziecięcego może być dla wielu rodziców wyzwaniem, warto je podjąć. To najlepszy sposób, by pomóc dziecku, które mierzy się z różnymi trudnościami natury psychicznej.

Dlaczego warto wybrać poradnię psychiatryczną w Salve Medica?

 • Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, krótkie terminy oczekiwania na wizytę, dyskrecję oraz atmosferę intymności.
 • Działamy kompleksowo skupiając w jednym miejscu ofertę poradni lekarzy różnych specjalizacji (w tym neurologów, psychologów i seksuologów), badania diagnostyczne, w tym diagnostyki obrazowej (tomograf, rezonans, USG, RTG) - co zwiększa skuteczność terapii.
 • Umożliwiamy elektroniczny zapis na wizytę i dostęp do internetowego konta pacjenta, w którym możesz sprawdzić zalecenia lekarskie, odebrać wyniki badań lub e-receptę.

Cennik

Nasz zespół

lek. spec. Dorota Korońska
lek. spec.
Psychiatria, psychiatria dziecięca
Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak