Wizyta u genetyka

Opis usługi

Genetyk zajmuje się kwestiami dziedziczenia cech i chorób zależnych od genów, które mogą być przekazywane kolejnym pokoleniom. Diagnozuje wrodzone wady rozwojowe i interpretuje testy genetyczne m.in. testy CFTR (mukowiscydoza) czy testy wysokiego ryzyka nowotworów. Na podstawie uzyskanych wyników, genetyk może opracować odpowiednie działania profilaktyczne.

Kiedy zapisać się na wizytę do genetyka

  • jeżeli w Twojej rodzinie występowały nowotwory i / lub choroby genetyczne,
  • jeżeli planujesz ciążę, a w rodzinie jednego lub obojga rodziców występowały wady genetyczne,
  • bezskutecznie starasz się o dziecko,
  • chcesz ustalić ojcostwo.

Jak przebiega wizyta u genetyka

Podczas wizyty lekarz przeprowadza dokładny wywiad dotyczący chorób dziedzicznych w rodzinie, rozpisuje drzewo genetyczne pacjenta. Genetyk kieruje również pacjenta na konkretne badania diagnostyczne - molekularne.

Genetycy Salve Medica biorą udział w programie:

Przygotuj się

Przed wizytą

Spisz przypadki nowotworów i / lub chorób dziedzicznych występujących w Twojej rodzinie.

W dniu wizyty

Na wizytę do lekarza zabierz ze sobą wyniki aktualnych badań diagnostycznych i opinii specjalistów, jeśli takimi dysponujesz.

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

Cennik

Najczęściej zadawane pytania

Nie, lekarz nie przeprowadza badań.

Wizyta trwa 30 -60 minut.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak