Wizyta u lekarza medycyny sportowej

Opis usługi

Lekarz medycyny sportowej zajmuje się profilaktyką zdrowia osób aktywnych fizycznie, a także leczeniem urazów i kontuzji. Prowadzi badania okresowe i kwalifikuje do uprawiania sportu wyczynowego po wykluczeniu wszelkich przeciwwskazań zdrowotnych. Współpracuje z dietetykami przy ustalaniu jadłospisów i trenerami przy doborze odpowiednich ćwiczeń i zapobieganiem kontuzji.

Kiedy zapisać się na wizytę do lekarza medycyny sportowej

Po poradę do lekarza medycyny sportowej mogą się udać zarówno osoby uprawiające sport rekreacyjnie, jak i zawodowo. Zapisz się na wizytę, gdy:

  • zamierzasz rozpocząć swoją przygodę ze sportem,
  • jesteś osobą stale aktywną fizycznie,
  • doświadczyłeś urazu lub kontuzji.

Jak przebiega wizyta u lekarz medycyny sportowej

Lekarz rozpocznie wizytę od zlecenia niezbędnych badań, zmierzenia i zważenia pacjenta, a także przeprowadzenia testów wydolnościowych. Wystawi opinię na temat zdolności pacjenta do uprawiania konkretnej dyscypliny sportowej.

Kolejne spotkania to przede wszystkim ocena badań okresowych oraz ewentualnych zabiegów rehabilitacyjnych. Rodzaj i częstotliwość niezbędnych badań oraz orzekanie o zdolności do uprawiania określonej dyscypliny sportu przez dzieci i młodzież do 21 życia oraz zawodników pomiędzy 21 a 23 rokiem życia określa rozporządzenie ministra zdrowia z 23 marca 2009 roku.

Przygotuj się

W dniu wizyty

Na wizytę do lekarza zabierz ze sobą wyniki aktualnych badań diagnostycznych, jeśli takimi dysponujesz.

Spisz leki i suplementy, które zażywasz regularnie.

W celu rejestracji zabierz dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

Cennik

Najczęściej zadawane pytania

Wizyta trwa 10 -20 minut.

Przed wizytą warto wykonać morfologię, glukozę, badanie ogóle moczu i EKG.

Nie trzeba wykonywać dodatkowych badań. Należy jednak przedstawić zaświadczenie o braku przeciwwskazań do uprawiania danego sportu od neurologa.

Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak