Wizyta z dzieckiem u lekarza

Pediatra Podstawowej Opieki Zdrowotnej czuwa nad prawidłowym rozwojem dziecka poprzez dokonywanie bilansu rozwoju w wyznaczonych okresach, zlecanie badań i szczepień ochronnych. W przypadku stwierdzenia infekcji lub choroby proponuje leczenie lub dalszą diagnostykę w celu wykrycia przyczyny problemu.

Zgłoś się do pediatry POZ, gdy Twoje dziecko ma niepokojące objawy:

  • wysoka temperatura,
  • uporczywy kaszel lub długotrwały katar,
  • zmiany skórne,
  • wymioty, biegunki lub zaparcia,
  • długotrwały lub często powtarzający się ból,
  • dziwne, odbiegające od normy zachowanie,
  • brak energii lub nadpobudliwość niezwiązane z charakterem dziecka,
  • zaburzenia rozwojowe itp.

Dzieci zdrowe zapraszamy na wizyty bilansowe w wieku 2, 3, 6, 10 i 14 lat

Przewodnik dla rodziców małych Pacjentów

Specjalnie dla rodziców małych Pacjentów, stworzyliśmy praktyczny przewodnik, który pozwoli się przygotować do wizyty lub badań i ułatwi pobyt w naszym Centrum Medycznym. Pobierz przewodnik poniżej, w dokumentach do pobrania.

wizyta z dzieckiem u lekarza

Zamówienie wizyty

Umów się na wizytę z pediatrą telefonicznie 42 254 64 84 lub osobiście w Rejestracji.

Dzień przed wizytą dostaniesz SMS przypominający. 

Jeżeli nie możesz przyjść, poinformuj nas o tym, ktoś inny będzie mógł przyjść na wizytę w tym terminie.

Zapis do poradni

Jeżeli chcesz zapisać dziecko do poradni POZ w Salve Medica wypełnij i złóż deklarację do lekarza pediatry i pielęgniarki w naszej Rejestracji, więcej informacji znajdziesz tutaj.

Możesz również zapisać dziecko elektronicznie przez Internetowe Konto Pacjenta (IKP). Do zapisu potrzebny jest podpis elektroniczny, podpis kwalifikowany lub e-dowód.

Wizyta lekarska

Przyjdź na wizytę w wyznaczonym miejscu i terminie. W celu rejestracji zabierz dokument potwierdzający Twoją tożsamość (opiekuna dziecka). Przygotuj również nr PESEL dziecka. Poinformuj o swoim przybyciu rejestrację, zostaniesz skierowany do odpowiedniego gabinetu.

Dla maluszka zabierz pieluchę tetrową lub flanelową, na której będzie można go położyć podczas badania. Zadbaj by dziecko było wypoczęte, nakarmione i przewinięte.

Pacjenci przyjmowani są zgodnie z kolejnością zapisu. Poczekaj przed gabinetem aż lekarz poprosi Was na wizytę. 

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak