Wsparcie płodnościDiagnostyka i leczenie niepłodności to trudna droga, która wiąże się z silnymi emocjami. Nasz zespół zapewnia komfort, bezpieczeństwo oraz wsparcie parom leczącym się w Klinice. Indywidualne podejście do pacjenta, zaangażowanie w proces diagnostyki i leczenia całego zespołu sprawia, że wspólne przejście przez tą drogę jest dużo łatwiejsze.

Koordynator Kliniki Płodności

Wspiera pary, które starają się o dziecko. Jest do dyspozycji pacjentów już przed pierwszą wizytą. Odpowiada na pytania odnośnie przebiegu diagnostyki i leczenia, pomaga w weryfikacji niezbędnych dokumentów i wyników badań. Jest dobrym duchem Kliniki Płodności Salve Medica. To właśnie z tą osobą pacjenci mogą porozmawiać o swoich obawach, wątpliwościach.
Spotkanie z Koordynatorem może się odbyć niezależnie od wizyty lekarskiej. Warto również spotkać się z Koordynatorem przed wizytą z ginekologiem specjalistą niepłodności, umawiając się w Rejestracji 42 254 64 02.

Embriolog

Na każdym etapie leczenia embriolog jest do dyspozycji naszych pacjentów, odpowiadając na pytania i rozwiewając wątpliwości związane z metodami leczenia oraz usługami dodatkowymi zwiększającymi szansę na zajście w ciążę. Embriolog jest dostępny dla pacjentów na miejscu w Klinice. Z uwagi na godziny pracy embriologa oraz udział w zabiegach prosimy o wcześniejsze umówienie spotkania z embriologiem u Koordynatora Kliniki Płodności.

Psycholog

Niepłodność jest nieplanowana, niepożądana i niespodziewana, a diagnoza niepłodności może stanowić dla wielu osób jedno z najsilniej stresujących wydarzeń w życiu. Niepłodność dotyka wszystkich aspektów życia człowieka, może wpływać na postrzeganie siebie, relacje z partnerem i otoczeniem, na plany i oczekiwania dotyczące przyszłości. Nie zawsze u podłoża niepłodności leżą czynniki psychologiczne, ale wraz z wydłużaniem starań o dziecko, ryzyko pojawienia się problemów psychologicznych wzrasta. Proces diagnostyczny, leczenie, oczekiwanie na wyniki i efekty leczenia mogą sprzyjać okresowemu nasilaniu się niepokoju, depresji, lęku i stresu. Stres psychologiczny, nasilenie lęku, obniżenie nastroju a nawet depresja - szczególnie w toku długotrwałego leczenia i doświadczania niepowodzeń prokreacyjnych - nie pozostają bez wpływu na samoocenę i poczucie własnej wartości.

Nasz psycholog dr n. hum. Jolanta Chanduszko-Salska pomaga parom radzić sobie ze stresem i emocjami towarzyszącymi leczeniu. Specjalizuje się w technikach relaksacyjnych, prowadzi warsztaty psychologiczne, terapie indywidualne oraz dla par.

Dietetyk

Dzięki odpowiednim nawykom żywieniowym możemy poprawić płodność nawet o 80%. Prawidłowa, odpowiednia masa ciała ma szczególne znaczenie w płodności każdego człowieka. Zbyt wysoka ale również zbyt niska masa ciała może mieć negatywny wpływ na funkcje rozrodcze naszego organizmu.

Nasz dietetyk do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie, dopasowując odpowiednią dietę do obecnego stanu zdrowia, ale również trybu życia i preferencji żywieniowych. Dieta opracowywana jest na podstawie dogłębnego wywiadu przeprowadzonego na pierwszym spotkaniu, na podstawie analizy masy i składu ciała oraz aktualnych badań laboratoryjnych.

Odpowiednia dieta, która może wesprzeć płodność powinna być wprowadzona zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Możliwe jest ułożenie diety łączonej dla partnerów, które polega na jadłospisie opartym na takich samych potrawach. Pozwala to zaoszczędzić czas i wydatki przy jednoczesnej pewności, że dieta jest dopasowana indywidualnie pod względem makro i mikro składników odżywczych.

Zachowania żywieniowe, które negatywnie wpływają na płodność:

 • dieta wysokokaloryczna znacznie przekraczająca indywidualną podstawową przemianę materii,
 • nadmierne spożycie produktów wysoko przetworzonych,
 • monotonna dieta pozbawiona niezbędnych składników odżywczych w tym witamin i minerałów,
 • spożywanie alkoholu oraz innych używek (w tym palenie papierosów).
Umów się telefonicznie
42 254 64 84
lub online
Panel Pacjenta

Najczęściej zadawane pytania

 1. Dla par, które chcą świadomie rozpocząć starania o dziecko
 2. Dla par, które w tej chwili nie planują potomstwa ale chcą świadomie je zaplanować w dalszej przyszłości
 3. Dla kobiet, które chcą mieć pewność, że nie ma przeszkód w ich staraniach o ciążę

Zapisz się na wizytę do ginekologa specjalizującego się w tematyce niepłodności:

 • jeśli przez co najmniej rok bezskutecznie staracie się o dziecko,
 • po pół roku starań, w przypadku wcześniejszych operacji ginekologicznych lub w obrębie jamy brzusznej,
 • w przypadku bezskutecznych starań o kolejne dziecko, jeżeli od pierwszej ciąży upłynęło kilka lat,
 • po 35 roku życia (u kobiety),
 • po operacji jąder (u mężczyzny),
 • po przebytych stanach zapalnych w jamie brzusznej (kobiety) i przepuklinach (mężczyźni),
 • po stwierdzonej wcześniej endometriozie u kobiety,
 • przy nieregularnych, rzadkich miesiączkach trwających powyżej 35 dni,
 • w przypadku stwierdzonych mięśniaków lub polipów macicy.

Opinie o Salve Medica

Wcześniej słysząc onkolog drżałam że strachu, dziś - wiem że to człowiek który chce mi pomóc. Dzięki profesorowi Zadrożnemu poczułam się nie tylko jako pacjentka, ale przede wszystkim otoczona opieką młoda kobieta. Z całego serca polecam klinikę.

Gabrysia Majczak

Badanie urodynamiczne przeprowadzone w cudownej atmosferze. Mimo obaw i początkowemu stresowi czułam się zaopiekowana. Pan dr Szlaga, miły, empatyczny, wszystko dokładnie wyjaśnił, odpowiedział na każde pytanie. Pani Beata-asystująca w czasie badania, od samego wejścia do gabinetu starała się zminimalizować stres i otoczyć opieką. Polecam ten team

Żaneta Klimowicz

Korzystałem z usług kliniki przy okazji tomografu komputerowego oraz wizyty z synem u okulisty. Zawsze byłem zadowolony z jakości usług. Wizyty umawianie są na konkretne godziny, więc nie trzeba zazwyczaj czekać długo w kolejce, jest czysto i schludnie. Wnętrza są przyjemne dla oka, nowoczesne i funkcjonalne. Jedyny drobny minus, że przy rejestracji zawsze są kolejki, na szczęście bardzo szybko obsługiwane.

Wordlord

Daje 5 a nawet i więcej ⭐Pani doktor Jamroz-Brzeska (Alergolog) uratowała mnie lekami po wstrząsie anafilaktycznym. Jestem bardzo wdzięczna za to , że mogłam tego samego dnia na cito się dostać do lekarza. Do tego Pani doktor wspaniała osoba, mega empatyczna, wyrozumiała. Bardzo wnikliwie przeprowadziła wywiad lekarski, dzięki czemu mogła dobrze dobrać leki. Jestem Mega wdzięczna. Życzę powodzenia i dalszych sukcesów. Życzę Wszystkiego dobrego w nowym roku. Pozdrawiam Sylwia - pacjentka z Kutna

Sylwia z Kutna

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko