Współpraca z lekarzamiBadania nad nowymi lekami i terapiami przyczyniają się do rozwoju medycyny na świecie. Pozwalają leczyć choroby uznawane do tej pory za nieuleczalne, wydłużają średni czas życia człowieka i podnoszą jego jakość. Dzięki pacjentom decydującym się na udział w badaniach klinicznych możliwe jest wprowadzanie do powszechnego użycia leków i ulepszenie istniejących schematów, które pozwolą chorym na lepsze życie. Pacjenci badań klinicznych wnoszą ogromny wkład w rozwój nauki i medycyny na świecie.

Cele badania klinicznego:

  • Oszacowanie dawki nowego leku
  • Ustalenie sposobu podawania nowego leku
  • Określenie współdziałania z innymi lekami
  • Wprowadzenie nowej postaci leku
  • Badanie nowej metody diagnostycznej
  • Porównywania możliwych schematów leczenia
  • Określenie wpływu czynników środowiskowych (np. dieta, aktywność fizyczna, palenie papierosów) na działanie leku

Należy zaznaczyć, że w badaniach klinicznych na pierwszym miejscu są prawa i bezpieczeństwo pacjenta, który ma dostęp do wszelkich informacji związanych z udziałem w badaniu. W przypadku treści niezrozumiałych uczestnik badania ma prawo uzyskania dalszych wyjaśnień. Każde badanie musi być pozytywnie zaopiniowane przez Niezależną Komisję Bioetyczną. Uczestnicy badania są objęci wykwalifikowaną opieką medyczną lekarzy - badaczy oraz doświadczonego i kompetentnego zespołu. Pacjent poza wywiadem w ramach badania klinicznego ma przeprowadzone szereg badań i oznaczeń. Na zespole badania klinicznego spoczywa obowiązek prowadzenia szczegółowej dokumentacji medycznej z zachowaniem zasad poufności danych osobowych. Testowany lek jest wyprodukowany, dostarczony do ośrodka, przechowywany i wydawany zgodnie z ogólnoświatowymi zasadami Dobrej Praktyki Klinicznej (GMP).

Lekarz i pacjent mają z badań klinicznych szereg korzyści:

Lekarz proponujący pacjentowi udział w badaniach klinicznych daje mu szansę na bezpłatną nowoczesną terapię, która może przyczynić się do poprawy jakości jego życia.

Po podpisaniu świadomej zgody na udział w badaniu pacjent otrzymuje pakiet badań diagnostycznych bez ponoszenia kosztów.

Lekarz może wziąć udział w prowadzonym przez nas programie partnerskim. By uzyskać szczegóły współpracy, prosimy o kontakt:

Katarzyna Majda
Kierownik Badań Klinicznych
Tel: 507 602 151
Mail: k.majda@salvemedica.pl

Umów się telefonicznie
42 254 64 40
lub online
Panel Pacjenta

Opinie o Salve Medica

Współpraca z Państwem przy projektach studenckich to sama przyjemność. Mamy poczucie, że chcą się Państwo z nami dzielić wiedzą. Mamy nadzieję, że w życiu zawodowym jeszcze nie raz się spotkamy.

Monika Pluta

W dniu dzisiejszym miałem wizytę telefoniczną u Pana dr Longina Paszkowskiego. Zostałem potraktowany wysoce profesjonalnie. Otrzymałem lekarstwa z wyjaśnieniem i oczywiście stosowaniem. Pracę Pana doktora oceniam bardzo wysoko. Równie uprzejma i profesjonalna była Pani w recepcji, z przykrością stwierdzam, że nie zapamiętałem jej nazwiska. Załatwiła mi wizytę, doradziła o co pytać, wspaniała. Wdzięczny pacjent.

Tomasz Piątkowski

Niespotykana jakosc uslug medycznych. Personel medyczny na najwyzszym poziomie. Panie pielegniarki przesympatyczne i pomocne. Sprawna obsluga i kultura osobista pań w punkcie rejestracyjnym. Jesli juz choruje sie....to leczenie tylko tam!

Justa Lo

Jestem pod opieką lekarza endokrynologa, miałam porady lekarskie u onkologa i okulisty. Lekarze Salve Medica maja nie tylko wysokie kwalifikacje, ale odznaczają się wysoka kulturą osobistą. Jeśli do tego wszystkiego dodamy nowoczesne, pięknie wyposażone, kolorowe wnętrze, to będziemy mieli obraz nowoczesnej na miarę XXI wieku placówki medycznej. Dziękuję z całego serca, wdzięczna pacjentka.

Sara Szyszko

Opieka pod okiem profesjonalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję

Olena Witaszewska

Przychodnia godna polecenia. Profesjonalna obsługa, świetni lekarze, ceny całkiem przyzwoite. Nie miałem problemów z wyznaczeniem terminu.

Damian Wojciechowski

To czołowa placówka służby zdrowia, która z należytą troską dba o każdego pacjenta. Obsługa w rejestracji bardzo miła i pomocna. Leczy dorosłych i dzieci bardzo dużo lekarzy różnych specjalizacji. Wszelkie działania mają na uwadze dobro pacjentów. Klinika godna polecenia.

Anna Frątczak